Jaki formularz pit trzeba wybrać i jak bez trudności oraz w mgnieniu oka się z niego rozliczyć?

Z końcem starego roku i początkiem nowego coraz częściej rozpoczynamy powoli myśleć o rozliczeniach pit. Każda osoba, jaka odbiera jakieś dochody, na przykład rentę czy też wynagrodzenie z pracy musi rozliczyć się z Urzędem Skarbowym oraz zrealizować stosowny pit. Bardzo znaczące jest to, aby wybrać stosowny formularz, ponieważ w dzisiejszych czasach zdołamy wyszczególnić kilka różnych formularzy do rozliczenia podatkowego.
Read More »

Pracujesz? Nie zapomnij o rozliczeniu się z fiskusem – poznajswoje obowiązki podatkowe

W każdym państwie – też w Polsce – obowiązuje dokładnie określone prawo podatkowe. Nakłada ono na osoby pracujące oficjalnie i tym samym mające dochód obowiązek rozliczenia się z fiskusem. Zlekceważenie tego obowiązku zawsze związane jest z ryzykiem poważnych kłopotów. Dużo osób zastanawia się jak wypełnić PIT. Okazuje się, że wystarczy pobrać program z sieci.
Read More »

Jak każdego roku oczekuje na nas rozliczenie pit – rozliczenie jest rzeczywiście bezproblemowe

Zaraz z początkiem nowego roku kalendarzowego stajemy przed obowiązkiem złożenia rocznego zeznania PIT. W obecnym roku będzie to PIT 2014. Aby to zrobić jesteśmy w stanie złożyć osobistą wizytę w urzędzie skarbowym odpowiednim dla miejsca meldunku albo także skorzystać z programu e-deklaracje służącego do elektronicznego tworzenia formularzy takich jak PIT 36, PIT 37 i pozostałych.
Read More »

Pit 37 – kilka słów dotyczących rozliczania się w sieci

Formularz PIT-37 związany jest z każdymi profitami pozyskiwanymi jak również rozliczanymi przez płatnika (np. pracodawcę). Jeśli dochodzi do zawarcia kontraktu albo dokonania czynności, z tytułu których wypada rozliczyć się na własną rękę, w owym czasie nie wykorzystujemy tego dokumentu. Tak więc wszyscy pozyskujący przychody na bazie umowy o pracę, zlecenie lub dzieło mają alternatywę skorzystania z ewentualności rozliczenia preferencyjnego.
Read More »

Polska i obowiązujące na jej terenie prawo regulujące kwestie podatków: każdy, kto miał jakiś dochód jest zobowiązany rozliczyć się z fiskusem

Każde państwo, w tym również Polska, ma sprecyzowane prawo. W grę nie wchodzi tylko i wyłącznie prawo karne, rodzinne czy cywilne, ale także prawo o charakterze skarbowym. Reguluje ono szereg naprawdę ważnych kwestii i nakłada na obywateli bardzo dużo określonych obowiązków. Wśród nich znajduje się obowiązek rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Obowiązek rozliczenia się z Urzędem Skarbowym ciąży na tych wszystkich, którzy byli zatrudnieni legalnie, a tym samym zarobili określone pieniądze.
Read More »

Rozliczamy się z urzędem skarbowym

Mało kto nie słyszał o blankiecie podatkowym PIT-37. To jeden z popularniejszych formularzy, jakie każdego roku wypełniają miliony rodaków. Oświadczenie podatkowa PIT 37 dotyczy pozyskanych przychodów za miniony rok. PIT 37 jest wypełniany tak przez osoby pracujące na umowę o prace, jak i wszystkich tych, którzy są zatrudnieni na umowę o dzieło czy zlecenie.
Read More »

Już niedługo będziemy musieli rozliczać pity, przekonaj się, z jakich wygodnych rozwiązań można skorzystać

Polscy podatnicy bywają zobligowani do corocznego deklarowania swego przychodu i rozliczenia podatków. To bardzo gorący okres w Urzędach Skarbowych, w którym tworzą się długie kolejki, podatnicy dostarczają swoje formularze oraz załatwiają kwestie powiązane z dopłatami podatkowymi albo oczekiwaniem na zwrot. W momencie, kiedy pragnie się, by wszelkie działania powiązane z rozliczeniem podatkowym przebiegały niekłopotliwie i szybko, warto się do tego jak najlepiej przygotować.
Read More »

PIT online, czyli jak przyczynić się do tego, że uzupełnianie deklaracji podatkowej już nigdy nie będzie nam się tak feralnie kojarzyło?

Każdego mającego zatrudnienie człowieka rokrocznie czeka identyczny obowiązek. Mowa o uzupełnieniu deklaracji podatkowej, która służy kontroli dochodówi weryfikacji czy przykładowo odprowadzona przez badaną osobę podatki co do ich kwoty nie były większe niż te omawiane przez literę prawa. Nie mniej jednak dla dużej liczby obywateli w związku z niesłychanie wymagającym językiem rozmaite dokumentów oraz wymogiem wykonywania obliczeń, które nie należą do oczywistych, przeważnie boją się nawet spojrzeć na przychodzące z urzędu skarbowego dokumenty.
Read More »

gorący czas rozrachunków z urzędem podatkowym

Nadchodzi gorący okres rozrachunków z urzędem skarbowym. Każdego roku narasta ilość ludzi, którzy nie chcą stać w długich szeregach i zadecydowali rozliczać się przez Internet. Jest to prosta i prędka odmiana rozliczeń. Obecnie w każdym mieszkaniu jest komputer z dostępem do Internetu. Nie ma nic prostszego, aniżeli zainstalowanie programu PIT 2015. Program sam przewodzi eksploatatora przez wszystkie szpalty i nie ma możliwości się pomylić. Program PIT 2015, to łatwa w obsłudze aplikacja do wypełniania zeznań podatkowych dostępna w odmianie instalacyjnej.
Read More »

Rozliczenie z fiskusem – obowiązek każdego, kto osiąga dochód. Dowiedź się, jak bez problemów rozliczyć się z Urzędem Skarbowym

Każdy, kto jest zatrudniony legalnie ma konkretne obowiązki. Do tych, które bez wątpienia są naprawdę ważne zalicza się rozliczenie z Urzędem Skarbowym. Zapomnienie o tym obowiązku to mnóstwo kłopotów. Na szczęście obecnie rozliczenie PIT możliwe jest za pomocą Internetu – błyskawicznie, sprawnie i bez konieczności wizyty w urzędzie.
Read More »

Gdzie sprawnie złożyć formularz PIT?

Jeszcze niedawno, wypełnianie deklaracji podatkowej wiązało się z szeregiem czynności. Przede wszystkim używaliśmy papierowych formularzy, które uzupełnialiśmy ręcznie. Konieczne było nie tylko pisemne wypełnienie deklaracji, ale dostarczenie go do urzędu skarbowego. To już przeszłość, albowiem pojawiły się komputerowe programy i aplikacje online do rozliczania PIT-ów.
Read More »

Więcej strachu niż to tego warte – rozliczanie PIT

Ludzie boją się wypełniania deklaracji podatkowej, ponieważ martwią się na zapas o konsekwencje, które mogą ich spotkać za błędne wypełnienie deklaracji. Nie powinni jednak tym zaprzątać sobie głowy, ponieważ dzięki programom do rozliczania PIT-ów lub urzędowej stronie można szybko i bez problemów dokonać swoich obowiązków.
Read More »

Samodzielnie sprawdź rozliczenie PIT

Jeżeli zdecydowaliśmy się na samodzielne wypełnienie rozliczeń rocznych i wykazanie naszych dochodów z zeszłego roku, oraz podatku, który powinniśmy wówczas wpłacić, to z pewnością chcemy mieć pewność, że wszystko zostało przez nas odpowiednio wypełnione i nie będziemy musieli się obawiać wezwania do złożenia korekty. To właśnie sprawia, że coraz więcej osób poszukuje sposobu, na sprawdzenie […]

Read More »