Co roku pojawia się ten sam kłopot, lecz czy rozliczanie pitu musi sprawiać problemy? Na pewno nie, warto znać na to sposoby

Na złożenie zeznania PIT mamy termin do końca kwietnia. Spora część osób już wysłała swoje deklaracje, Ci, którzy tego jeszcze nie dokonali, nadal głowią się,w jaki sposób dokonać rozliczenia PIT. Wyjścia są trzy. Możemy udać się do biura rachunkowego, w którym całość wykonają za nas, możemy starać się samodzielne rozliczenie PIT-u, lub dokonać tego przy pomocy specjalnego kalkulatora podatkowego.

Kalkulator

Autor: Joe Haupt
Źródło: http://www.flickr.com

Co ciekawe, ludzie coraz bardziej wierzą w internetowe programy do tworzenia zeznania podatkowego. Ich dokładność sprawia, że PIT-y z reguły powstają aktualnie ze dedykowanych programów. Program do PIT-ów jest nie tylko nieskomplikowany w obsłudze, ale co więcej pozwala oszczędzać czas i pieniądze, a tych jak wiadomo, nigdy za wiele. Zobacz nowe propozycje: .

Narzędzie do PIT-ów to dobre narzędzie dla tych, którzy pragną rozliczyć się sami, bez korzystania z usług księgowości. Zrobić to szybko i bez kosztów, a też dobrze. PIT w końcu i tak musi zostać oddany, im szybciej tego dokonamy, tym więcej czasu i problemów uda nam się oszczędzić. Kolejki w US w końcu będą tylko rosnąć. Ciekawe oferty: dokumencie PIT-37 muszą się rozliczać podatnicy,które rejestrują wynagrodzenia i zarobki rozliczane za pośrednictwem osób będących płatnikami. W tego typu przypadku są to umowy o pracę, umowy cywilnoprawne. Zatrudniony dostaje wówczas kwotę netto i nie musi się kłopotać prawidłowością liczenia czy terminem odciągania zaliczek idących na podatek.Równocześnie, jeśli będzie tak, że ma on umowy z tytuły, w trakcie których samodzielnie musi naliczać zaliczki na podatek, w tego rodzaju sytuacji nie korzysta z deklaracji PIT-37.

finanse - obliczenia

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Takiego rozliczenia nie da wówczas równocześnie w zakresie przychodów, od jakich zaliczki są opłacalne indywidualnie, a także od innych zarobków, za których rozliczenie odpowiadają płatnicy. Każdy z dochodów zależy wówczas co do zasady w innej deklaracji, jak na przykład w PIT-36. Pamiętajmy o rozliczaniu deklaracji podatkowej. Być może mamy z tym kłopot, jednak przecież jest mnóstwo dobrych programów, za pomocą których bez zbędnych kłopotów wyliczymy swój PIT.