Już niedługo będziemy musieli rozliczać pity, przekonaj się, z jakich wygodnych rozwiązań można skorzystać

Polscy podatnicy bywają zobligowani do corocznego składania deklaracji swego przychodu i rozliczenia podatków. To naprawdę gorący okres w Urzędach Skarbowych, gdzie tworzą się wieloosobowe kolejki, podatnicy przynoszą swoje formularze i próbują załatwić kwestie powiązane z dopłatami podatkowymi albo uzyskaniem zwrotu. W sytuacji, jeśli chce się, żeby wszystkie czynności związane z rozliczeniem podatkowym przebiegały niekłopotliwie i szybko, należy się do tego jak najlepiej przyszykować.

rozliczenie

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com

Zadecyduj: sam czy z biurem rachunkowym?

Na podstawie danych zawartych w druku pit-11, jaki podatnicy dostają od swych pracodawców, następnie muszą stworzyć deklarację roczną i przedłożyć ją w Urzędzie Skarbowym, do którego przynależą. Pit roczny można powierzyć specjalistom z biura rachunkowego, którzy bez wątpienia wykonają to prędko oraz sprawnie, niemniej podobna usługa łączy się z dodatkowymi kosztami. Wiele osób szuka również znajomych, którzy lepiej znają się na kwestiach podatkowych i formularzach – pity 2016. Tymczasem rozliczenie pit 2016 online okaże się bardzo łatwe i bez problemu można wykonać je samodzielnie.

Najpierw poszukaj programu

Przy rozliczaniu pita nieodzowny będzie komfortowy i nieskomplikowany w obsłudze program do rozliczeń podatkowych. Takie aplikacje wyszukamy w sieci, na stronach poświęconych podatkom, a od czasu do czasu też na płytach dołączonych do codziennej gazety. Jeżeli pragniemy prędko oraz bezproblemowo rozliczyć pit 2016 program powinien okazać się nieskomplikowany oraz

rozliczenie

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

bezpieczny. Decydując się na konkretną aplikację należy podeprzeć się opiniami innych podatników, należy też zwrócić uwagę na to, jakie deklaracje obsługuje dana aplikacja – .

Online czyli przez sieć

Coraz więcej ludzi podejmuje decyzję, by posłać wypełnione rozliczenie drogą elektroniczną, mówiąc prościej online. Rozliczenie pitów online okazuje się wygodne i pozwala znacząco zaoszczędzić czas. Nie musi zwalniać się z pracy, aby dostarczyć formularz do budynku urzędu, nie ma konieczności posyłać go pocztą i ponosić nadprogramowych kosztów, wszystko da się załatwić paroma kliknięciami myszką. Rozliczenia podatków nie należy odkładać na ostatnią chwilę, im szybciej to zrobimy, tym szybciej wypełnimy spoczywający na nas obowiązek, a jeżeli deklaracja wykaże zwrot podatku – także szybciej możemy cieszyć się pieniędzmi.