Rozliczamy się z urzędem skarbowym

Mało kto z nas nie słyszał o formularzu podatkowym PIT-37. Jest to jeden z najpopularniejszych blankietów, które każdego roku wypełniają miliony Polaków. Oświadczenie podatkowa PIT 37 tyczy się pozyskanych przychodów za zeszły rok. PIT 37 jest wypełniany tak przez osoby pracujące na umowę o prace, jak także wszystkich tych, którzy są zatrudnieni na umowę zlecenie lub dzieło.

rozliczenie

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Kto poza tym wypełnia PIT 37? Wbrew obiegowej opinii, bardzo dużo emerytów oraz rencistów korzysta z ulg oraz ma ponadplanowe dochody z jakich się rozlicza. Inną równie liczną grupą osób wypełniającą PIT 37 będą osoby samotnie wychowujące dzieci bądź rozliczające się z małżonkiem. Stając po raz pierwszy przed nieodzownością odpowiedzenia sobie na zapytanie: jakim sposobem wypełnić PIT 37? – możemy być skonfundowani, dlatego wskazówek należy szukać na www.

Nierzadko bowiem oprócz samego arkusza podatkowego jesteśmy zobowiązani do zgromadzenia a także wypełniania dodatkowych formularzy, tj. PIT- O czy NIP-3(5). Wypełniając po raz pierwszy PIT 37 powinniśmy pamiętać o goniącym nas terminie złożenia go,

rozliczenie

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

bowiem czas na złożenie PIT 37 dopełnia się 30 kwietnia. Pozornie jest to bardzo dużo czasu, niemniej jednak gdy mamy do czynienia po raz pierwszy z wypełnianiem zeznania podatkowego, tenże czas zdaje się często nazbyt krótki.

Jak wypełnić pity 2016 oraz z czego się rozliczamy? PIT 37 to blankiet, który pozwala nam się rozliczyć z tytułu profitów pochodzących od płatnika a więc pracodawcy. Są to dochody wynikające z: uposażenia i innych przychodów ze stosunku służbowego czy stosunku pracy, zasiłków i świadczeń przedemerytalnych, rent, stypendiów, dochodów na podstawie praw autorskich, zapomóg pieniężnych na bazie ubezpieczenia społecznego, należności za pracę skazanych i tymczasowo zatrzymanych.

Jeśli wypełniasz PIT 37 po raz pierwszy i nie jesteś pewny czy robisz to poprawnie lub nie lubisz się męczyć co roku z formularzem, korzystaj z darmowego programu PIT, który to pozwoli ci szybko i bez problemu wypełnić twój PIT 37. Nieskomplikowany w obsłudze program, który to przybliży wszelkie zagadnienia oraz pomoże zapełnić każde rubryki formularza. Nie obawiaj się wypełniać PIT 37 samemu – z PIT aplikacją nauczysz się błyskawicznie i prawidłowo radzić sobie z blankietem. Dzięki temu możesz posłać pit online –