Byłeś legalnie zatrudniony w danym roku podatkowym? Masz obowiązek rozliczyć się z fiskusem! Poznaj swoje prawa i obowiązki.

Każdy z nas, kto w konkretnym roku podatkowym był zatrudniony, a w efekcie osiągał określony dochód, jest zobowiązany do rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Jest to wynik obowiązującego w Polsce prawa podatkowego. Jego lekceważenie związane jest z naprawdę dotkliwymi konsekwencjami. Powinno się o tym pamiętać.

Jeszcze nie tak całkiem dawno rozliczenie z Urzędem Skarbowym rzeczywiście nie należało do najprostszych. Trzeba było samodzielnie wypełnić specjalny formularz lub zlecić to innej osobie, która pobierała za to naprawdę niemałe pieniądze. Z wypełnionym formularzem trzeba było udać się do Urzędu Skarbowego, tracąc przy tym nieraz naprawdę bardzo dużo czasu. Teraz sprawa ta jest dużo bardziej prosta (rozlicz poprzez program PIT 28). Wszystko za sprawą nowoczesnych technologii oraz Internetu. Teraz bowiem z Urzędem Skarbowym można rozliczyć się , wykorzystując do tego celu Internet. Wystarczy jedynie komputer oraz specjalny program PIT.

podatki

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com

PIT 2015 jest prostym w obsłudze programem, który pozwala na samodzielne rozliczenie się z Urzędem Skarbowym. By z pomocą programu PIT 2015 wypełnić właściwy formularz PIT, nie potrzeba żadnej fachowej wiedzy ani umiejętności. Program PIT bardzo dokładnie pokazuje, co w którym miejscu należy wprowadzić. Równocześnie jego obsługa jest banalnie prosta, dzięki czemu poradzi sobie z nią każdy. Program kontroluje również, czy w formularzu nie wkradły się pomyłki. Jeżeli stwierdzi ich obecność, nie umożliwi przesłania formularza do Urzędu Skarbowego. Jest to więc doskonałe rozwiązanie, które pozwala mieć pewność, że do fiskusa trafia właściwie wypełniony PIT , w którym nie ma żadnych (zobacz: ). W konsekwencji możemy być pewni, że nie trzeba będzie składać tak zwanej korekty. Wysyłanie zeznania za pośrednictwem Internetu to także wielka oszczędność czasu. Wszystko zrobimy bowiem, siedząc komfortowo w ulubionym fotelu. Nawet na krótką chwilę nie musimy wychodzić z domu.

Internet jest bez wątpienia naprawdę przydatnym osiągnięciem technicznym. Dzięki niemu możemy już nie tylko zrobić zakupy, ale również złożyć zeznanie podatkowe w Urzędzie Skarbowym. To naprawdę ogromne ułatwienie, po które decyduje się sięgnąć coraz większa grupa Polaków. A jeszcze nie tak dawno takiego rozwiązania baliśmy się panicznie.