Co roku pojawia się ten sam kłopot, lecz czy rozliczanie pitu musi sprawiać problemy? Na pewno nie, warto znać na to sposoby

Na wysłanie zeznania PIT posiadamy termin do końca kwietnia. Znaczna część osób już zadeklarowała swoje deklaracje, Ci, którzy tego nie zrobili,w dalszym ciągu myślą,w jaki sposób dokonać rozliczenia PIT. Mamy trzy wyjścia. Możemy iść do biura rachunkowego, w którym całość zrobią za nas, możemy pokusić się o samodzielne rozliczenie PIT-u, lub zrobić to za pomocą specjalnego kalkulatora podatkowego.
Read More »

Dlaczego wskazane jest rozliczyć PIT-37 online?

PIT-37 jest dziś przeważnie wypełnianą deklaracją podatkową zanim podatników. Na formularzu tym zdołamy rozliczyć różnorodne dochody, między innymi dochody z pracy zarobkowej, renty lub emerytury socjalnej. Rozliczenie pit 37 niektórym osobom zdoła sprawiać niemało problemów, nie każdy wie, jak na przykład rozliczać PIT-y, jakie dane wpisywać w kolejnych rubrykach albo jakim sposobem prawidłowo porachować wszystkie kwoty. Właśnie z tej przyczyny warto korzystać z ewentualności rozliczenia PIT-37 przez Internet.
Read More »

Jak dużo zalet ma obieg faktur w wersji elektronicznej w porównaniu z typowym rejestrowaniem dokumentów.

Typowy obieg faktur zakupowych w firmie często może rodzić różnego rodzaju problemy. W pierwszej kolejności będzie wymagać dość dużej pracy osób z różnych działów, lecz również jest niekiedy przyczyną dużego zamieszania. Dokumenty dostarczane są do firmy różnymi drogami. Część z nich może być dostarczana razem z towarem do magazynu czy działu zakupu, część dochodzi listownie do sekretariatu, a część może dostać księgowość bezpośrednio na maila. Takie zróżnicowanie miejsc sprawia, że dokumenty zaczynają często wędrować bez potrzeby między działami, czasami giną i generalnie jest z nimi sporo zamieszania.
Read More »

Plusy uzupełniania PITu internetowo

Internet gwarantuje dzisiaj dość dużo możliwości. Za jego pośrednictwem można poznawać ciekawych ludzi, uczyć się języków, jak również studiować. Od momentu, gdy globalna sieć komputerowa weszła do powszechnego użytku, dużo więcej ludzkich aktywności przenosi się do internetu.
Read More »

Atuty właściwego programu do wypełniania PITa

Podatnicy mogą obecnie wybierać spośród wielu metod rozliczania podatkowego. Tradycyjną i nadal najczęściej wybieraną metodą jest osobista wizyta w Urzędzie Skarbowym, lecz coraz częściej stosuje się też różnorakie aplikacje do wypełniania PIT-ów. Jakie są ich mocne strony?
Read More »

Program pomagający w rozliczeniu PIT-u

Rok rocznie musimy rozliczyć się ze Skarbówką i każdego roku pojawiają się niemalże identyczne pytania. Choć może się, to wydawać dziwne, to tak dokładnie jest. Myślimy o tym, czy damy radę sami wypełnić PIT, jaki PIT mamy wypełnić i w dodatku, czy ogarnąć to w standardowy sposób, czy może dobrze byłoby się w końcu przemóc i wypełnić wszystko przez Internet. Jeśli chodzi o pit 2016 program to można bez problemu znaleźć go w Internecie. Tylko musimy odróżnić internetowy program do pomocy w rozliczeniu PIT-u od programu Skarbówki.
Read More »

Jak można momentalnie podliczyć coroczne podatki bez dodatkowych kosztów?

W dobie naszych czasów każdy z nas posiada obowiązek dokonania regularnych rozliczeń z urzędem skarbowym, co dla wielu osób jest wyjątkowo kłopotliwe. Na szczęście możemy skusić się na wiele gotowych rozwiązań, przy pomocy których będziemy mogli zaoszczędzić niemało czasu, który musielibyśmy przeznaczyć na problematyczne podliczenia. Warto zdecydować się na tego rodzaju wsparcie, mając na uwadze to, aby precyzyjnie wypełnić kolejne rubryki.
Read More »

Badania marketingowe przy udziale tajemniczego klienta

Od lat łączymy badania marketingowe mystery shopping i badania satysfakcji w zespół łączących się usług i korzyści. Pracujemy dla największych przedsiębiorstw, wdrażając kompleksowe testy jakości obsługi konsumenta. Co miesiąc realizujemy setki badań Tajemniczy Klient, dokonujemy sprawdzenia norm obsługi, badania form komunikacji, testów mystery shopper konkurencji, umożliwiających porównanie przedsiębiorstwa, by poznać ich mocne i słabe strony, a także okazje i zagrożenia na tle bezpośrednich konkurentów.
Read More »

Rozliczenia elektroniczne i ich pozytywy

Od kilku lat możemy rozliczać PIT poprzez Internet, tyczy się to rozlicznych formularz podatkowych, w szczególności nieraz wypełnianego PIT-37. Niemniej jednak mnóstwo ludzi do tej pory nie korzysta z tej postaci rozliczenia, wskutek tego dziś zachęcimy do rozliczeń internetowych, podając ich najlepsze wartości.
Read More »

Jak rozliczyć PIT przez Internet?

Rozliczenie podatku za pomocą sieci jest w naszym kraju coraz bardziej popularne jednak wciąż pozostaje sporo miejsca na poprawę. Od roku 2008 liczba deklaracji online rośnie lawinowo. Kiedy wszyscy Polacy zdecydowaliby się na składanie zeznania przez Internet, uniknęlibyśmy wielu problemów, które pojawiają się każdego roku wraz ze zbliżającymi się terminami na rozliczenie PIT.
Read More »

Masz internet? Wobec tego rolicz PIT online

Rozliczanie PIT-ów to obowiązek, od którego nie ma ucieczki, to po prostu sprawa, którą trzeba załatwić w wyznaczonym terminie i lepiej o tym nie zapominać, ponieważ można spotkać się z różnymi konsekwencjami. Polacy czasami narzekają, że takie rozliczanie PIT-ów zabiera wiele czasu i jest bardzo kłopotliwe.
Z pewnością tak nie będzie, jeśli skorzysta się z możliwości posłania PIT-a przez internet. Z tego rozwiązania z każdym rokiem zaczyna korzystać większa grupa naszych rodaków.
Read More »

Złożenie zeznania – szybko i sprawnie

Czy Ty też każdego jednego roku zastanawiasz się, jak szybko i bez większych problemów rozliczyć swój PIT?
Nie zastanawiaj się więc dłużej tylko zrób to tak, jak w ostatnich latach robi to zdecydowana większość podatników, czyli wysyłając deklaracje podatkowe pit przez internet. Nawet jeśli jesteś sceptycznie nastawiony do tej metody naprawdę warto się wreszcie przełamać i przetestować osobiście sposób, który tak bardzo zachwala duża grupa podatników.
Read More »

Czy interesuje nas rozliczenie PIT 37?

Każdy zarabiający obywatel, dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że konieczne jest raz w roku przedstawienie w urzędzie skarbowym swoich dochodów, a także wykazanie, czy na rzecz państwa wpłaciliśmy dokładnie tyle pieniędzy ile powinniśmy. Jeśli jest ich za mało, to musimy dopłacić różnice, a jeśli jest ich za dużo, to otrzymamy z powrotem to co […]

Read More »

Co warto wiedzieć o rozliczeniu PIT- w 2017?

I znów przychodzi ten czas, gdy musimy rozliczyć PIT. To obowiązek większości osób, więc nie można o tym zapominać. Pamiętajmy jednak, że jest to łatwiejsze niż kiedyś, ponieważ rozliczać się można online. Dzięki temu można to zrobić bardzo szybko, bez zbędnych problemów. Co jeszcze warto wiedzieć o rozliczeniu w 2017 roku?

Read More »

PIT-y 2017 pomoże nam wypełnić odpowiedni program

Warto wiedzieć, że urzędy skarbowe nie pozostawiają nas samych z koniecznością wypełnienia rozliczeń rocznych i na ich stronach pojawia się wiele cennych wskazówek, które naprawdę mocno mogą ułatwić nam życie. Dodatkowo jeszcze możemy skorzystać ze specjalnych programów, które oferowane są nam całkowicie za darmo, a co się z tym wiąże, możemy z nich korzystać, nie […]

Read More »

Kiedy złożyć zeznanie podatkowe PIT 37?

Z pewnością wiemy, że istnieją różnego rodzaju formularze, na których możemy wpisywać nasze rozliczenie rocznych dochodów. Jednak każdy z nich przeznaczony jest dla innych osób i upoważnia do innych ulg, dlatego też, każdy powinien wiedzieć, jaki formularz odnosi się do niego i który z nich musi być wypełniony. To sprawia, że zanim przystąpimy do wypełniania […]

Read More »