Co roku pojawia się ten sam kłopot, lecz czy rozliczanie pitu musi sprawiać problemy? Na pewno nie, warto znać na to sposoby

Na wysłanie zeznania PIT mamy termin do końca kwietnia. Znaczna część osób już złożyła swoje deklaracje, Ci, którzy z tym zwlekają,w dalszym ciągu myślą,w jaki sposób dokonać rozliczenia PIT. Wyjścia są trzy. Możemy udać się do biura rachunkowego, w którym niezbędne działania wykonają za nas, możemy starać się samodzielne rozliczenie PIT-u, lub spełnić to przy użyciu specjalnego kalkulatora podatkowego.
Read More »

Dlaczego wskazane jest rozliczyć PIT-37 online?

PIT-37 jest dziś przeważnie wypełnianą deklaracją podatkową zanim podatników. Na formularzu tym zdołamy rozliczyć różnorodne dochody, między innymi dochody z pracy zarobkowej, renty lub emerytury socjalnej. Rozliczenie pit 37 niektórym osobom zdoła sprawiać niemało problemów, nie każdy wie, jak na przykład rozliczać PIT-y, jakie dane wpisywać w kolejnych rubrykach albo jakim sposobem prawidłowo porachować wszystkie kwoty. Właśnie z tej przyczyny warto korzystać z ewentualności rozliczenia PIT-37 przez Internet.
Read More »

Jak dużo zalet ma obieg faktur w wersji elektronicznej w porównaniu z typowym rejestrowaniem dokumentów.

Typowy obieg faktur zakupowych w firmie często może rodzić różnego rodzaju problemy. W pierwszej kolejności będzie wymagać dość dużej pracy osób z różnych działów, lecz również jest niekiedy przyczyną dużego zamieszania. Dokumenty dostarczane są do firmy różnymi drogami. Część z nich może być dostarczana razem z towarem do magazynu czy działu zakupu, część dochodzi listownie do sekretariatu, a część może dostać księgowość bezpośrednio na maila. Takie zróżnicowanie miejsc sprawia, że dokumenty zaczynają często wędrować bez potrzeby między działami, czasami giną i generalnie jest z nimi sporo zamieszania.
Read More »