Pit za 2014 możemy uzupełnić samodzielnie

Ponieważ rok kalendarzowy dużymi krokami zbliża się do końca, to odpowiedni moment jest już na to, aby zastanowić się nad jego zamknięciem finansowym, tak żeby w terminie zanieść potrzebne dokumenty do urzędu skarbowego. Jeżeli pragniemy samodzielnie wypełnić pit za 2014 rok, to bez wątpienia odpowiednio zadziałamy gdy wyposażymy się w profesjonalny program do jego wyliczenia.
Read More »

Plusy wypełniania zaznania podatkowego w specjalnej aplikacji

Rozliczenie podatkowe to powinność każdego podatnika, z którym należy zmierzyć się w każdym roku. Czas, który jest na jego złożenie, mija wraz z ostatnim dniem kwietnia. Jednakże nie warto pozostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę, aby potem nie denerwować się długimi kolejkami, koniecznością szybkiego uzupełnienia papierów oraz wynikającymi z tego błędami.
Read More »

Nadchodzi czas złożenia pita, upewnij się, że wiesz, jak wszystko przygotować

Wraz z rozpoczęciem nowego roku nadchodzi okres, gdy musi rozliczyć się ze skarbówką z dochodów za poprzedni rok. To bardzo pracowity okres zarówno dla podatników, jak i zatrudnionych w biurach księgowych oraz samych Urzędów Skarbowych. Podatnicy przygotowują deklaracje podatkowe, a następnie oczekują na zwrot nadpłaconego podatku albo uzupełniają brakujące kwoty.
Read More »

Kiedy nie musisz składać zeznania podatkowego? Dowiedz się, co może zwolnić cię ze składania PIT-u

Każdy podatnik jest zobowiązany raz w roku złożyć należyte dokumenty podsumowujące jego zarobki. To tzw. PIT, jaki podług ustanowionych reguł należy dostarczyć do ostatniego dnia kwietnia – jak najbardziej najlepiej wcześniej, lecz mimo tego, iż z góry znamy niniejszą datę, to wielu z nas częstokrotnie zwleka do ostatniej chwili. Jest jednakże grupa osób, jakie są zwolnione z tego, by złożyć PIT 2016. Sprawdź czy zaliczasz się do grupy tych szczęśliwców.
Read More »

Elektroniczne rozliczenie pit pomaga zaoszczędzić wiele godzin

W urzędach do tej chwili spędzało się dużo godzin, zwłaszcza gdy byliśmy przymuszeni oddać jakieś pisma, które zdawali wszyscy inni obywatele. Przez to właśnie trzeba korzystać z przeróżnych usprawnień, które gwarantują, że wszystko możemy zorganizować dużo prędzej i to przeważnie, bez konieczności wychodzenia z domu.
Read More »

Rozliczenie z fiskusem – obowiązek każdego, kto osiąga dochód. Dowiedź się, jak bez problemów rozliczyć się z Urzędem Skarbowym

Każdy, kto jest zatrudniony legalnie ma konkretne obowiązki. Do tych, które bez wątpienia są naprawdę ważne zalicza się rozliczenie z Urzędem Skarbowym. Zapomnienie o tym obowiązku to mnóstwo kłopotów. Na szczęście obecnie rozliczenie PIT możliwe jest za pomocą Internetu – błyskawicznie, sprawnie i bez konieczności wizyty w urzędzie.
Read More »