Kiedy nie musisz składać zeznania podatkowego? Dowiedz się, co może zwolnić cię ze składania PIT-u

Każdy podatnik jest zobowiązany raz w roku złożyć należyte dokumenty podsumowujące jego zarobki. To tzw. PIT, który według ustanowionych reguł należy dostarczyć do ostatniego dnia kwietnia – jak najbardziej najlepiej wcześniej, ale mimo tego, iż z góry znamy ustaloną datę, to wielu z nas wielokrotnie zwleka do ostatniej chwili. Jest jednakże grupa osób, które są zwolnione z tego, aby składać PIT 2016. Sprawdź czy zaliczasz się do grupy tych szczęśliwców.

Po pierwsze są to osoby, które osiągają przychody zwolnione z obowiązku opodatkowania. Jeżeli się właśnie zdziwiłeś, że takie w ogóle istnieją, zajrzyj do właściwej ustawy, a wszystkiego się dowiesz. Lista jest całkiem długa, dlatego warto się z nią starannie zaznajomić, a być może okaże się, iż nasze przychody także są w niej zawarte. To na przykład przeróżnego rodzaju odszkodowania lub zasiłki, naturalnie kiedy nie przekraczają wyznaczonej kwoty, która może różnić się w każdym roku podatkowym (pit przez internet). Po drugie z zeznań podatkowych zwolnione są osoby biorące świadczenia z ZUS-u bądź z KRUS-u.

pit

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

O wszelakie kwestie związane z rozliczeniami dbają w takim wypadku wskazane instytucje, przesyłając stosowne formularze do US i zwalniając z tego obowiązku osoby biorące te świadczenia. Zeznania nie składają także emeryci, chyba że wykonują dodatkową pracę, by mieć dodatek do comiesięcznej emerytury. Jest także kwota wolna od podatku, jednak nawet jeśli nie przekroczymy wyznaczonej kwoty, jesteśmy zmuszeni złożyć PIT, gdyż dzięki temu dostaniemy zwrot podatku – .Jeżeli jednak jesteś zobligowany do złożenia deklaracji podatkowej, dobrze jest do tego wykorzystać bezpłatny program, jaki znacznie uprości i usprawni to zadanie.

Program oraz rozliczanie PIT przez Internet albowiem zwalnia nas nade wszystko ze stania w kolejkach, lecz nie jedynie. Poza tym pozwala uniknąć błędów w rozliczeniach oraz daje wszystkie dokumenty, wraz z załącznikami, jakie należy uzupełnić, by nie wystąpiły żadne braki. Gdy w związku z powyższym musisz złożyć PIT, wykonaj to używając właściwej aplikacji, a wypełnione dokumenty prześlij przez Internet.