Pit za 2014 możemy uzupełnić samodzielnie

Ponieważ rok kalendarzowy sporymi krokami zbliża się do końca, najwyższy czas jest już na to, aby zastanowić się nad jego zamknięciem finansowym, tak by w terminie dać konieczne pisma do urzędu skarbowego. Jeżeli pragniemy samodzielnie uzupełnić pit za 2014 rok, to z pewnością najlepiej zadziałamy gdy wyposażymy się w specjalny program do jego uzupełnienia.

Wtenczas starczy, że wpiszemy wszelkie niezbędne liczby, a system sam wyliczy wszystkie wartości, przez co będziemy mieli świadomość, że wszystko jest prawidłowo wypisane. Co istotne, to taki program zawiera również niezbędne zmiany, jakie były ustalone od ostatniego momentu rozliczeniowego, więc zyskamy gwarancję, że najmniejsze zmiany nie ujdą naszej uwadze. Czytaj więcej w tym temacie: portalOd czasu do czasu trzeba się udać do księgowej by go za nas wypełniła

rozliczanie pitu

Autor: sanchezcl
Źródło: http://www.sxc.hu

Jeśli mimo uzyskania specjalnego programu nie jesteśmy przekonani, czy będziemy potrafili odpowiednio wypełnić taki pit, to ciągle możemy się skierować do księgowej, która go za nas wypisze. Co więcej będzie ona miała szansę wyjaśnić nam wszelkie wątpliwości, przez co może odważymy się następnym razem samodzielnie go uzupełnić. Na dodatek mamy szansę jej dać do przejrzenia już wypisany pit, co da nam pewność, że wszystko jest zrobione dobrze oraz nie będziemy musieli w późniejszym terminie nanosić najmniejszych poprawek, kiedy już w urzędzie okazałoby się, że są jakieś nieścisłości.

Trzeba przeznaczyć na to trochę więcej czasu

Kiedy chcemy mieć gwarancję, że nasz pit jest prawidłowo wypełniony, to powinniśmy na niego przeznaczyć trochę więcej czasu. Nie należy się przy nim śpieszyć oraz wpisywać wszystko na prędko, gdyż nawet przy korzystaniu z odpowiedniego programu możemy się pomylić, wystarczy że wprowadzimy informacje w nieprawidłowe okienka, i wtedy możemy mieć jeszcze kłopoty w urzędzie skarbowym. A tego z pewnością każdy z nas wolałby uniknąć.

Źródło: PitOnline.pl