Co roku pojawia się ten sam kłopot, lecz czy rozliczanie pitu musi sprawiać problemy? Na pewno nie, warto znać na to sposoby

Na wysłanie zeznania PIT posiadamy termin do końca kwietnia. Znaczna część osób już zadeklarowała swoje deklaracje, Ci, którzy tego nie zrobili,w dalszym ciągu myślą,w jaki sposób dokonać rozliczenia PIT. Mamy trzy wyjścia. Możemy iść do biura rachunkowego, w którym całość zrobią za nas, możemy pokusić się o samodzielne rozliczenie PIT-u, lub zrobić to za pomocą specjalnego kalkulatora podatkowego.
Read More »

Pit 37 – kilka słów dotyczących rozliczania się w sieci

Formularz PIT-37 związany jest z każdymi profitami pozyskiwanymi jak również rozliczanymi przez płatnika (np. pracodawcę). Jeśli dochodzi do zawarcia kontraktu albo dokonania czynności, z tytułu których wypada rozliczyć się na własną rękę, w owym czasie nie wykorzystujemy tego dokumentu. Tak więc wszyscy pozyskujący przychody na bazie umowy o pracę, zlecenie lub dzieło mają alternatywę skorzystania z ewentualności rozliczenia preferencyjnego.
Read More »

Pomoc w rozliczaniu podatku – co mówią eksperci

Jak każdego roku nadchodzi czas rozliczania podatku. Dziś do dyspozycji mamy sporo możliwości, co znacząco upraszczają nam życie w tej tematyce. Każdego roku do dyspozycji jest niemało nowatorskich rozwiązań. Osoby pracujące, pragnąc uniknąć problemów z wypełnianiem obowiązkowego podatku pit za 2014, ochoczo korzystają z oferowanych im programów. Znacznie poprawiają one cały proces, jaki wedle użytkowników jest znacznie prostszy oraz przemyślany. Ciągle uaktualniane wersje programów do podliczania podatku cieszą się powodzeniem.
Read More »

Program pomagający w rozliczeniu PIT-u

Rok rocznie musimy rozliczyć się ze Skarbówką i każdego roku pojawiają się niemalże identyczne pytania. Choć może się, to wydawać dziwne, to tak dokładnie jest. Myślimy o tym, czy damy radę sami wypełnić PIT, jaki PIT mamy wypełnić i w dodatku, czy ogarnąć to w standardowy sposób, czy może dobrze byłoby się w końcu przemóc i wypełnić wszystko przez Internet. Jeśli chodzi o pit 2016 program to można bez problemu znaleźć go w Internecie. Tylko musimy odróżnić internetowy program do pomocy w rozliczeniu PIT-u od programu Skarbówki.
Read More »

Już niedługo będziemy musieli rozliczać pity, przekonaj się, z jakich wygodnych rozwiązań można skorzystać

Polscy podatnicy bywają zobligowani do corocznego deklarowania swego przychodu i rozliczenia podatków. To bardzo gorący okres w Urzędach Skarbowych, w którym tworzą się długie kolejki, podatnicy dostarczają swoje formularze oraz załatwiają kwestie powiązane z dopłatami podatkowymi albo oczekiwaniem na zwrot. W momencie, kiedy pragnie się, by wszelkie działania powiązane z rozliczeniem podatkowym przebiegały niekłopotliwie i szybko, warto się do tego jak najlepiej przygotować.
Read More »

Jak uczynić wiele, nie czyniąc praktycznie najmniejszego wysiłku czyli przekaż jeden procent podatku na organizację pożytku publicznego

Od czasu do czasu chyba każdy z nas pragnie zrobić coś pożytecznego dla innych osób. Zwykle o potrzebujących myślimy między innymi w święta Bożego Narodzenia, które są niemal dla każdego z nas symbolem czasu spędzonego z bliskimi oraz pomocy bliźnim. O biednych osobach myślimy również wtedy, kiedy zaczyna się zima – zdajemy sobie bowiem doskonale sprawę z tego, jak wiele osób nie ma dachu nad głową, a zima jest dla nich szczególnie.
Read More »

Co to jest PIT-28? Jak go dobrze rozliczyć?

Osoby obciążone ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych najprędzej rozliczają się z Skarbówką. Termin wysłania zeznania rocznego PIT-28 kończy się 31 stycznia. Termin ten dotyczy zarówno osób mających działalność jak i osób posiadających korzyści z najmu, dzierżawy czy też innych porozumień o zbliżonym charakterze.
Read More »

Już niebawem większość z nas będzie składać zeznanie podatkowe

Właściwe uzupełnienie pitu może nieraz sprawiać problem. Rozliczanie się z podatku powszechnie kojarzy nam się także z niepotrzebnym stresem i presją czasu. Przez to część z nas zleca to zadanie swojej księgowej. Na takie krok decydują się przeważnie ci, którzy prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą i nie wiedzą, w jaki sposób odpowiednio uzupełnić pit 36. Przeważnie wiąże się to jednak z niepotrzebnymi kosztami. My za to, w dalszym ciągu nie wiemy, jak poprawnie rozliczyć się z podatku i czujemy się w tym obszarze zagubieni.
Read More »

Masz internet? Wobec tego rolicz PIT online

Rozliczanie PIT-ów to obowiązek, od którego nie ma ucieczki, to po prostu sprawa, którą trzeba załatwić w wyznaczonym terminie i lepiej o tym nie zapominać, ponieważ można spotkać się z różnymi konsekwencjami. Polacy czasami narzekają, że takie rozliczanie PIT-ów zabiera wiele czasu i jest bardzo kłopotliwe.
Z pewnością tak nie będzie, jeśli skorzysta się z możliwości posłania PIT-a przez internet. Z tego rozwiązania z każdym rokiem zaczyna korzystać większa grupa naszych rodaków.
Read More »