Byłeś legalnie zatrudniony w danym roku podatkowym? Masz obowiązek rozliczyć się z fiskusem! Poznaj swoje prawa i obowiązki.

Każdy z nas, kto w danym roku podatkowym był zatrudniony, a w konsekwencji osiągał konkretny dochód, jest zobowiązany do rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Jest to wynik obowiązującego w Polsce prawa podatkowego. Jego lekceważenie wiąże się z naprawdę poważnymi konsekwencjami. Dobrze jest o tym pamiętać.
Read More »

Jak można momentalnie podliczyć coroczne podatki bez dodatkowych kosztów?

W dobie naszych czasów każdy z nas posiada obowiązek dokonania regularnych rozliczeń z urzędem skarbowym, co dla wielu osób jest wyjątkowo kłopotliwe. Na szczęście możemy skusić się na wiele gotowych rozwiązań, przy pomocy których będziemy mogli zaoszczędzić niemało czasu, który musielibyśmy przeznaczyć na problematyczne podliczenia. Warto zdecydować się na tego rodzaju wsparcie, mając na uwadze to, aby precyzyjnie wypełnić kolejne rubryki.
Read More »

Gdzie sprawnie złożyć formularz PIT?

Jeszcze niedawno, wypełnianie deklaracji podatkowej wiązało się z szeregiem czynności. Przede wszystkim używaliśmy papierowych formularzy, które uzupełnialiśmy ręcznie. Konieczne było nie tylko pisemne wypełnienie deklaracji, ale dostarczenie go do urzędu skarbowego. To już przeszłość, albowiem pojawiły się komputerowe programy i aplikacje online do rozliczania PIT-ów.
Read More »

Kiedy obowiązuje PIT-38?

Kiedy następuje obowiązek rozliczenia PIT-38? Do kiedy należy złożyć zeznanie? Czy formularz trzeba wypełnić samodzielnie? Poniżej przedstawiamy garść informacji na temat zeznania PIT-38.
Taką deklarację powinni złożyć wszyscy, którzy w 2016 roku osiągnęli prywatne przychody (poza działalnością) z podanych tytułów: objęcia udziałów (akcji) w spółkach mających osobowość prawną bądź wkładów w spółdzielniach w zamian za wkład niepieniężny w innej postaci aniżeli przedsiębiorstwo czy jego część, a ponadto odpłatnego zbycia – udziałów w spółkach mających osobowość prawną, papierów wartościowych, pożyczonych papierów wartościowych (sprzedaż krótka), pochodnych instrumentów finansowych lub realizacji praw z nich wynikających.
Read More »

Czy na PIT 2017 program już mamy?

Jeżeli dysponujemy odpowiednimi programami, to może się okazać, że samodzielne wypełnienie rozliczeń rocznych, nie jest tak trudne jak nam się pierwotnie wydawało. Dlatego właśnie trzeba sprawdzić jakie mamy tutaj możliwości, tak abyśmy mieli pewność, że to co dla siebie wybierzemy będzie tą najlepszą propozycją, dzięki czemu wszystko będziemy mogli zrobić szybko i bez najmniejszego problemu.

Read More »

Rozliczenie PIT 2017

Zima rozleniwia niemal każdego człowieka – jesteśmy senni, zmęczeni i znużeni każdym dniem. Nie powinniśmy jednak zaniedbać swoich codziennych obowiązków, albowiem później ciężko nad się będzie odkopać z tych wszystkich rzeczy, które mamy na głowie. Jeśli będziemy je realizować po kolei to będziemy mieli 100% pewność, że nie przegapimy żadnego kluczowego terminu i dotrzymamy wszystkich […]

Read More »