Jak każdego roku oczekuje na nas rozliczenie pit – rozliczenie jest rzeczywiście bezproblemowe

Zaraz z początkiem nowego roku kalendarzowego stajemy przed obowiązkiem złożenia rocznego zeznania PIT. W obecnym roku będzie to PIT 2014. Aby to zrobić jesteśmy w stanie złożyć osobistą wizytę w urzędzie skarbowym odpowiednim dla miejsca meldunku albo także skorzystać z programu e-deklaracje służącego do elektronicznego tworzenia formularzy takich jak PIT 36, PIT 37 i pozostałych.
Read More »

Rozliczamy się z urzędem skarbowym

Mało kto nie słyszał o blankiecie podatkowym PIT-37. To jeden z popularniejszych formularzy, jakie każdego roku wypełniają miliony rodaków. Oświadczenie podatkowa PIT 37 dotyczy pozyskanych przychodów za miniony rok. PIT 37 jest wypełniany tak przez osoby pracujące na umowę o prace, jak i wszystkich tych, którzy są zatrudnieni na umowę o dzieło czy zlecenie.
Read More »

Portal podatkowy odpowiada na wszystkie nasze zapytania

Co roku nadchodzi czas, kiedy należy się rozliczyć z urzędem skarbowym z tego, co uzyskało się w roku minionym. Przez to tak ważne będzie to, aby w wyznaczonym terminie złożyć w urzędzie wszelkie potrzebne dokumenty, a co się z tym łączy, by pokazać jak wiele pieniędzy zarobiliśmy, ile z tego powinniśmy przekazać państwu oraz jak wiele rzeczywiście przekazaliśmy.
Read More »

Powinność składania zeznania podatkowego przesyła się w terminie do końca kwietnia każdego roku podatkowego.

Od 1 stycznia następnego roku należy już składać roczne podsumowanie podatkowe. Spora część ludzi zobowiązanych do płacenia podatku, ma jednak wątpliwości, który druk należy złożyć. PIT-37 muszą złożyć płatnicy wynagradzani na podstawie umowy zlecenia a także płatnicy uzyskujący przychody z tytułu emerytur i rent krajowych, zapomóg i zasiłków przedemerytalnych, zasiłków pieniężnych z ubezpieczenia społecznego oraz zapomóg wypłaconych z Funduszu Pracy lub z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.
Read More »

Pomoc w rozliczaniu podatku – co mówią eksperci

Jak każdego roku nadchodzi czas rozliczania podatku. Dziś do dyspozycji mamy sporo możliwości, co znacząco upraszczają nam życie w tej tematyce. Każdego roku do dyspozycji jest niemało nowatorskich rozwiązań. Osoby pracujące, pragnąc uniknąć problemów z wypełnianiem obowiązkowego podatku pit za 2014, ochoczo korzystają z oferowanych im programów. Znacznie poprawiają one cały proces, jaki wedle użytkowników jest znacznie prostszy oraz przemyślany. Ciągle uaktualniane wersje programów do podliczania podatku cieszą się powodzeniem.
Read More »

Plusy wypełniania zaznania podatkowego w specjalnej aplikacji

Rozliczenie podatkowe to powinność każdego podatnika, z którym należy zmierzyć się w każdym roku. Czas, który jest na jego złożenie, mija wraz z ostatnim dniem kwietnia. Jednakże nie warto pozostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę, aby potem nie denerwować się długimi kolejkami, koniecznością szybkiego uzupełnienia papierów oraz wynikającymi z tego błędami.
Read More »

Dlaczego warto wybrać elektroniczne rozliczenie PIT?

Jedną z powinności każdego podatnika jest roczne zeznanie podatkowe. Do ostatniego dnia kwietnia trzeba złożyć w swoim urzędzie dobrze uzupełnioną deklarację. Od jakiegoś czasu można to również zrealizować drogą elektroniczną, co jest coraz bardziej powszechnym rozwiązaniem wśród osób do tego zobowiązanych. Elektroniczne rozliczenie PIT jest możliwe od 2012 roku.
Read More »

Program pomagający w rozliczeniu PIT-u

Rok rocznie musimy rozliczyć się ze Skarbówką i każdego roku pojawiają się niemalże identyczne pytania. Choć może się, to wydawać dziwne, to tak dokładnie jest. Myślimy o tym, czy damy radę sami wypełnić PIT, jaki PIT mamy wypełnić i w dodatku, czy ogarnąć to w standardowy sposób, czy może dobrze byłoby się w końcu przemóc i wypełnić wszystko przez Internet. Jeśli chodzi o pit 2016 program to można bez problemu znaleźć go w Internecie. Tylko musimy odróżnić internetowy program do pomocy w rozliczeniu PIT-u od programu Skarbówki.
Read More »

Nadchodzi czas złożenia pita, upewnij się, że wiesz, jak wszystko przygotować

Wraz z rozpoczęciem nowego roku nadchodzi okres, gdy musi rozliczyć się ze skarbówką z dochodów za poprzedni rok. To bardzo pracowity okres zarówno dla podatników, jak i zatrudnionych w biurach księgowych oraz samych Urzędów Skarbowych. Podatnicy przygotowują deklaracje podatkowe, a następnie oczekują na zwrot nadpłaconego podatku albo uzupełniają brakujące kwoty.
Read More »

Kiedy nie musisz składać zeznania podatkowego? Dowiedz się, co może zwolnić cię ze składania PIT-u

Każdy podatnik jest zobowiązany raz w roku złożyć należyte dokumenty podsumowujące jego zarobki. To tzw. PIT, jaki podług ustanowionych reguł należy dostarczyć do ostatniego dnia kwietnia – jak najbardziej najlepiej wcześniej, lecz mimo tego, iż z góry znamy niniejszą datę, to wielu z nas częstokrotnie zwleka do ostatniej chwili. Jest jednakże grupa osób, jakie są zwolnione z tego, by złożyć PIT 2016. Sprawdź czy zaliczasz się do grupy tych szczęśliwców.
Read More »

Jak ekspresowo, bez trudności i bezproblemowo wypełnić pit 37 za pośrednictwem Internetu?

Niemało osób częstokroć ma problem z odpowiednim wypełnieniem pitu. Jednakże rozliczenie się z podatku jest naturalnie rzeczą konieczną i trzeba to zrobić odpowiednio i ogromnie starannie, bowiem każda pomyłka może sprawić multum kłopotów, które następnie należy szybko odkręcić. Na szczęście dzisiaj istnieje wiele przydatnych programów internetowych, które pomogą Ci odpowiednio wypełnić Pit 37 online.
Read More »

Jak nasi rodacy zarabiają poza granicami kraju i na jakie przywileje mogą liczyć przebywając na terenie innego państwa

Znalezienie posady w kraju nie jest banalnym zadaniem, o czym świetnie wiedzą absolwenci. Zresztą nie tylko oni poszukują dobrze płatnego stanowiska, którego piastowanie, oprócz dochodów czysto materialnych, przyniesie również dużą satysfakcję. Jeśli poszukiwania znacząco się przedłużają, to wtedy wiele osób myśli o wyjeździe do Niemiec, aby tam zarobkować i oczywiście, zamieszkać. Zresztą powodów do zmiany miejsca zameldowania bywa więcej – ekstra impulsem pozostaje chociażby fakt, że w innym kraju mieszka już część naszej dalszej rodziny.
Read More »

Rozliczenie się z podatku coroczne spółki jako podstawa do tego, żeby miała możliwość ona dobrze działać.

Rozliczanie z podatku to coś obowiązkowego dla w takim samym stopniu osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Wymóg podatkowy pozostaje ściśle przestrzegany oraz powinien być wykonywany zgodnie z prawem. Wyłącznie w takim wypadku albowiem można będzie odpowiednio mieć prowadzone swoje wyliczenia odnośnie dochodu. I to wpływa na cały kraj. O takiej sprawie wie każdy mieszkaniec kraju. Między innymi dlatego ważne jest uzmysłowienie przedsiębiorcom, jak ogromne posiada to znaczenie.
Read More »

Warto uprościć sobie składanie deklaracji pit 37

Coroczne rozliczenie podatku nie musi być więcej skomplikowane, o czym miało opcję przekonać się wielu płatników. Deklaracja zdobywanego wynagrodzenia czy zarobki rozliczane w podanych okresach mogą być składane z użyciem nowoczesnego oprogramowania. Jest ono stosowane na jeszcze niemałą skalę, a program pit jest na bieżąco uzupełniany o innowacyjne funkcje. Podatnicy deklarujący wynagrodzenia i zarobki w przypadku umowy o pracę lub cywilnoprawne mogą w tej kwestii liczyć na osobę gwarantującą im pracę.
Read More »

Przeczytaj w jaki sposób rozliczyć formularz pit 38

Wyłącznie jednostkowo i odrębnie od pozostałych dochodów jest możliwość rozliczyć dochody ze zbytu papierów wartościowych, poza aktywnością ekonomiczną, osiągnięte w danym roku kalendarzowym. Służy do tego PIT-38. Powinno się to zrobić do końca kwietnia kolejnego roku.
Jest to formularz, który zna każdy inwestor giełdowy. PIT-38 jest projektowany dla podatników, którzy w roku podatkowym pozyskali dochody z odpłatnego sprzedania papierów wartościowych (np. akcji, obligacji), użyczonych papierów wartościowych. Mało popularna odmiana lokat przynosząca zyski, kiedy koszt np. akcji, bądź obligacji nie wzrosła, a opadła, oraz pochodnych instrumentów finansowych, również osiągnięć uprawnień z nich wynikających.
Read More »

Jakim sposobem uzyskać dodatkowe pieniądze, jeśli pracowaliśmy za granicą?

Wyjazdy zagraniczne do pracy stały się w dniu dzisiejszym naszą niezbędnością. Trzeba klarownie przyznać, że warunki pracy proponowane nam w naszym ojczystym kraju niestety w wielu przypadkach nie są dobre. Na taki stan spraw na pewno ma wpływ nasz stan gospodarki, który pozostawia nam jeszcze mnóstwo do życzenia. Wraz ze wstąpieniem do Unii Europejskiej sytuacja cokolwiek się poprawiła, niemniej jednak tempo zmian jest nadal niesłychanie powolne.
Read More »

Rozliczenia elektroniczne i ich pozytywy

Od kilku lat możemy rozliczać PIT poprzez Internet, tyczy się to rozlicznych formularz podatkowych, w szczególności nieraz wypełnianego PIT-37. Niemniej jednak mnóstwo ludzi do tej pory nie korzysta z tej postaci rozliczenia, wskutek tego dziś zachęcimy do rozliczeń internetowych, podając ich najlepsze wartości.
Read More »

Nie trzeba wystawać w długich ogonkach w urzędzie! Podatek można rozliczyć przez internet, szybko oraz wygodnie!

Od rozliczenia podatku oraz sporządzania pitów, nikt nie ucieknie,jest to nasz coroczny obowiązek, który trzeba spełnić. Dla wielu osób jest to dość uciążliwe, bowiem trzeba poszukiwać biura rachunkowego lub osoby, która wypełni dla nich deklarację, a potem jeszcze wystawać w wieloosobowej kolejce, żeby przedłożyć gotowy formularz w Urzędzie Skarbowym. Warto wiedzieć, że nie musi tak się dziać! Przecież pit2015 można wypełnić osobiście, a kolejek też da się uniknąć, deklarując podatek przez internet.
Read More »

Pobierz, wypełnij i dostarcz przez internet – szybkie wyjście składania PIT.

Osoba fizyczna, w terminie do 30 kwietnia, powinien złożyć, w określonym dla własnego miejsca zamieszkania, Urzędzie Skarbowym, roczne podsumowanie podatkowe. W wyliczeniu PIT za 2014, sporządzonym stosownie z ustalonymi przepisami wzoru, powinny zostać wykazane wypracowane w przeciągu roku ciężary fiskalne objęte opodatkowaniem na zasadach ogólnych. W deklaracji trzeba zaznaczyć wysokość podatku dochodowego, jak również informację o zapłaconych do urzędu skarbowego przedpłatach na opodatkowanie – jeśli takowe wystąpiły.
Read More »

Co powinniśmy zrobić, aby bezproblemowo oraz bezbłędnie uzupełnić coroczne zeznanie podatkowe PIT?

Jak wiadomo, każda osoba legalnie pracująca na terenie Polski posiada obowiązek złożyć coroczne zeznanie podatkowe PIT. Niezależnie od kwoty zarobków, wymogiem jest odprowadzenie przez pracodawcę, czy też osobę prowadzącą działalność gospodarczą podatku na rzecz państwa. Tego rodzaju zeznanie jest składane co rok w urzędzie skarbowym, dotychczas często w formie papierowej, chociaż w tej chwili wiele urzędów daje możliwość złożenia takowego dokumentu w formie elektronicznej co w znaczący sposób jest w stanie przyśpieszyć czas jaki musimy odczekać do otrzymania zwrotu podatku, jeżeli oczywiście takowy nam przysługuje.
Read More »

Czy interesuje nas rozliczenie PIT 37?

Każdy zarabiający obywatel, dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że konieczne jest raz w roku przedstawienie w urzędzie skarbowym swoich dochodów, a także wykazanie, czy na rzecz państwa wpłaciliśmy dokładnie tyle pieniędzy ile powinniśmy. Jeśli jest ich za mało, to musimy dopłacić różnice, a jeśli jest ich za dużo, to otrzymamy z powrotem to co […]

Read More »

Co warto wiedzieć o rozliczeniu PIT- w 2017?

I znów przychodzi ten czas, gdy musimy rozliczyć PIT. To obowiązek większości osób, więc nie można o tym zapominać. Pamiętajmy jednak, że jest to łatwiejsze niż kiedyś, ponieważ rozliczać się można online. Dzięki temu można to zrobić bardzo szybko, bez zbędnych problemów. Co jeszcze warto wiedzieć o rozliczeniu w 2017 roku?

Read More »

PIT-y 2017 pomoże nam wypełnić odpowiedni program

Warto wiedzieć, że urzędy skarbowe nie pozostawiają nas samych z koniecznością wypełnienia rozliczeń rocznych i na ich stronach pojawia się wiele cennych wskazówek, które naprawdę mocno mogą ułatwić nam życie. Dodatkowo jeszcze możemy skorzystać ze specjalnych programów, które oferowane są nam całkowicie za darmo, a co się z tym wiąże, możemy z nich korzystać, nie […]

Read More »