Nie trzeba wystawać w długich ogonkach w urzędzie! Podatek można rozliczyć przez internet, szybko oraz wygodnie!

Od rozliczania podatku oraz sporządzania pitów, nikt się nie wymiga,jest to nasz coroczny obowiązek, który należy wypełnić. Dla wielu ludzi jest to nieco uciążliwe, bowiem muszą szukać biura rachunkowego lub osoby, która wykona dla nich deklarację, a potem jeszcze stać w długiej kolejce, by przedłożyć wypełniony formularz w Urzędzie Skarbowym. Warto powiedzieć, że nie musi tak być! Wszak pit2015 można wypełnić samodzielnie, a kolejek także można uniknąć, składając deklarację online.

Nie obawiaj się rozliczać pitów!

Przepisy, druki i podatki – kombinacja wspomnianych pojęć budzi w ludziach obawę i jest powodem, że zazwyczaj nie chcą oni osobiście wypełniać swoich deklaracji. Boją się, że będzie to nazbyt skomplikowane, lub że omylą się w którejś rubryce, a później będą musieli się wytłumaczyć z pomyłki i nanosić korektę. Najczęściej powierzają więc swoje deklaracje księgowym albo lepiej rozeznanym w sprawach podatkowych znajomym. Tymczasem z zastosowaniem prostego oraz funkcjonalnego programu można rozliczyć się samodzielnie i wcale nie okaże się to trudne.
pit

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

A potem unikaj kolejek!

Nikt nie chce stać w kolejkach i marnotrawić w nich cenny czas. Podatnicy nie okazują się tutaj wyjątkiem. W sytuacji, kiedy chce się zaoszczędzić czas i unikać oczekiwania w urzędzie, idealnym rozwiązaniem okaże się rozliczanie pit 2015 online (PIT 36). Ta wygodna alternatywa obecna jest w Polsce już od kilku lat, a z każdym rokiem zyskuje coraz większe uznanie. Właściwie to jedyna możliwość, by uniknąć kolejek w Urzędzie Skarbowym czy potrzeby posyłania deklaracji listem.


I jeszcze nie zapomnij o 1%

Przy okazji rozliczania pitów, warto pomyśleć też o potrzebujących, szczególnie że raz do roku można się im przysłużyć, nie dobywając swojej kieszeni! Po prostu wypełniając deklarację podatkową, trzeba wprowadzić w odpowiednią tabelkę numer KRS organizacji pożytku publicznego – dbaj o swoje finanse. Dzięki temu 1% podatku nie pójdzie do Skarbu Państwa, lecz wspomoże konto wskazanej fundacji czy instytucji. To bardzo istotny aspekt deklaracji podatkowej, nie należy go lekceważyć, sugerując się, że 1% podatku to mała sumka. Z wielu maleńkich sum zrobi się większa, która z pewnością komuś pomoże.