Polska i obowiązujące na jej terenie prawo regulujące kwestie podatków: każdy, kto miał jakiś dochód jest zobowiązany rozliczyć się z fiskusem

Każde państwo, w tym również Polska, ma sprecyzowane prawo. W grę nie wchodzi tylko i wyłącznie prawo karne, rodzinne czy cywilne, ale także prawo o charakterze skarbowym. Reguluje ono szereg naprawdę ważnych kwestii i nakłada na obywateli bardzo dużo określonych obowiązków. Wśród nich znajduje się obowiązek rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Obowiązek rozliczenia się z Urzędem Skarbowym ciąży na tych wszystkich, którzy byli zatrudnieni legalnie, a tym samym zarobili określone pieniądze.
Read More »

Portal podatkowy odpowiada na wszystkie nasze zapytania

Co roku nadchodzi czas, kiedy należy się rozliczyć z urzędem skarbowym z tego, co uzyskało się w roku minionym. Przez to tak ważne będzie to, aby w wyznaczonym terminie złożyć w urzędzie wszelkie potrzebne dokumenty, a co się z tym łączy, by pokazać jak wiele pieniędzy zarobiliśmy, ile z tego powinniśmy przekazać państwu oraz jak wiele rzeczywiście przekazaliśmy.
Read More »

Dlaczego warto wybrać elektroniczne rozliczenie PIT?

Jedną z powinności każdego podatnika jest roczne zeznanie podatkowe. Do ostatniego dnia kwietnia trzeba złożyć w swoim urzędzie dobrze uzupełnioną deklarację. Od jakiegoś czasu można to również zrealizować drogą elektroniczną, co jest coraz bardziej powszechnym rozwiązaniem wśród osób do tego zobowiązanych. Elektroniczne rozliczenie PIT jest możliwe od 2012 roku.
Read More »

Na pewno egzystowanie mieszkańców Polski byłoby o wiele łatwiejsze, gdyby istniała szansa uniknięcia płacenia podatków.

O tak idealnym kraju marzy na pewno każdy nasz rodak. Jednakże dopóki ta wspaniała idylla nie stanie się prawdą, trzeba w jakiś sposób podołać dzisiejszym oczekiwaniom. A najłatwiej jest to wykonać najzwyczajniej w świecie realizując swój obywatelki obowiązek, który spoczywa na nas w każdym sezonie. Za poprzedni rok kalendarzowy, należy złożyć tak zwane zeznania podatkowe, dzięki czemu będziemy pamiętali, czy posiadamy za dużo podatku, czy niestety wymagana będzie jeszcze dodatkowa kwota do zapłaty.
Read More »

Osiągasz dochód? Pamiętaj koniecznie o rozliczeniu z Urzędem Skarbowym

Obowiązujące w naszym kraju prawo podatkowe nie pozostawia niewielkich nawet wątpliwości – każdy, kto w danym roku podatkowym osiągnął jakikolwiek dochód ma zobowiązany jest do złożenia zeznania podatkowego. Odnosi się to nawet do tych osób, które osiągnęły tak zwaną kwotę wolną od podatku. One też mają obowiązek złożyć w Urzędzie Skarbowym właściwy formularz PIT. Dzisiaj dobrze jest pamiętać, że można to zrobić przez Internet.
Read More »

Rozliczenie PIT 37 online – doskonałe usprawnienie obowiązku rozliczenia z osiągniętych dochodów w konkretnym roku podatkowym

Rozwój gospodarczy, ekonomiczny oraz technologiczny przyczyniły się do postępu społeczeństwa. Współcześnie sytuacja ekonomiczna wielu ludzi jest zdecydowanie lepsza niż w czasach wcześniejszych, co wiąże się z stale pojawiającymi i rozwijającymi się przedsiębiorstwami, dzięki czemu bardzo duża liczba osób posiada pracę oraz maleje bezrobocie.
Read More »

Rozliczanie się z Urzędem Skarbowym

Przychodzi taki czas w życiu wszystkich pracujących ludzi, że muszą oni rozliczyć się ze Skarbówką. Wielu ludziom zdaje się, że to trudna sprawa. Jednak wcale tak nie jest. Trzeba jedynie wiedzieć, który formularz wypełnić i wiedzieć ile konkretnie otrzymaliśmy w danym roku. Do każdego PIT-u możemy wziąć instrukcję, która pozwala łatwo się rozliczyć.
Read More »

gorący czas rozrachunków z urzędem podatkowym

Nadchodzi gorący okres rozrachunków z urzędem skarbowym. Każdego roku narasta ilość ludzi, którzy nie chcą stać w długich szeregach i zadecydowali rozliczać się przez Internet. Jest to prosta i prędka odmiana rozliczeń. Obecnie w każdym mieszkaniu jest komputer z dostępem do Internetu. Nie ma nic prostszego, aniżeli zainstalowanie programu PIT 2015. Program sam przewodzi eksploatatora przez wszystkie szpalty i nie ma możliwości się pomylić. Program PIT 2015, to łatwa w obsłudze aplikacja do wypełniania zeznań podatkowych dostępna w odmianie instalacyjnej.
Read More »

Rozliczenia elektroniczne i ich pozytywy

Od kilku lat możemy rozliczać PIT poprzez Internet, tyczy się to rozlicznych formularz podatkowych, w szczególności nieraz wypełnianego PIT-37. Niemniej jednak mnóstwo ludzi do tej pory nie korzysta z tej postaci rozliczenia, wskutek tego dziś zachęcimy do rozliczeń internetowych, podając ich najlepsze wartości.
Read More »

Który typ deklaracji podatkowej jest wymagany w poszczególnych zakresach?

Na początku każdego roku jesteśmy zobowiązani rozliczyć się z całorocznych dochodów. Do naszej pełnej dyspozycji jest sporo portali, na jakich znajdziemy wiele istotnych rad w tym zakresie. Dzięki nim nie będziemy w stanie popełnić żadnego błędu w tym procesie. Między innymi z tego powodu tak wiele osób decyduje się na skorzystanie z pomocy szczególnie doświadczonych. W przypadku deklaracji pit 28 istotne są innego rodzaju wytyczne.
Read More »