PIT 2016 online to najwygodniejsze rozwiązanie

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, w związku z tym dobiega również koniec roku podatkowego. Każda zatrudniona osoba w roku 2016 będzie musiała złożyć deklarację rozliczeniową, która tyczy się bezpośrednio podatku od dochodów osobistych. Ostateczny termin składania deklaracji jest uzależniony od tego, jaki PIT musimy wypełnić.

Musimy zdać sobie sprawę z tego, że termin nie jest taki sam dla każdej deklaracji, zatem już w tym momencie warto zwrócić na to uwagę.
Oczywiście informacje przekazywane są do ogólnej wiadomości przez Ministerstwo Finansów, tak aby każdy zainteresowany w dowolnym momencie mógł sprawdzić kategoryczny termin do jakiego zobowiązany jest taką deklarację dostarczyć. W roku 2017 będzie to: 1 lutego dla PIT-ów 16A, 19A oraz 28A, następnie 29 lutego dla PIT 40 oraz PIT 40A. Niemniej jednak zdecydowaną większość osób interesować będzie 2 maja 2017 rok, albowiem jest to termin, gdzie swoje deklaracje muszą złożyć osoby prowadzące działalność gospodarczą, zatrudnione na umowę o pracę, zlecenie, bądź dzieło oraz osoby, które uzyskały dochody na giełdzie lub ze sprzedaży nieruchomości. Nie możemy pod żadnym pozorem przekroczyć tego terminu, jeśli nie zamierzamy mieć później żadnych problemów.
finanse

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Warto w związku z tym zwrócić uwagę na to w jaki sposób można złożyć formularz do Urzędu Skarbowego oraz skąd go pobrać. Druki dostępne do wypełnienia ręcznego są niemalże na każdej stronie Internetowej, która tyczy się podatków. Następnie taki druk musimy osobiście, bądź korespondencyjnie dostarczyć do Urzędu Skarbowego. Należy jednak wiedzieć, że PIT 2016 online to zdecydowanie najwygodniejsze rozwiązanie dla każdego z nas.

Nie musimy drukować żadnych formularzy, ani nie musimy ruszać się z domu, aby taki wniosek wysłać, albowiem wszystko zrobimy wirtualnie. Wystarczy, że mamy dostęp do komputera i internetu oraz chwilę wolnego czasu – w kilka minut możemy się rozliczyć. Pamiętajmy o tym, aby ściągnąć PIT 2016 online ze strony rządowej, albowiem tylko wtedy mamy pewność, że deklaracja trafi tam, gdzie powinna.