Organizujesz sporą budowę? Wskazane jest pozyskać adekwatne środki.

Polska cały czas się rozbudowuje, dotyczy to przede wszystkim większych miast, do których z roku na rok przenoszą się nowe rodziny i pozostają już na stałe. Taka sytuacja wymaga powiększenia ilości mieszkań, bowiem każda rodzina musi mieć dach nad głowa. Dlatego też takie miejscowości jak Kraków czy Warszawa, cały czas poszerzają swoje obszary o następne osiedla. Sam pragnąłbyś postawić sobie swój dom, lecz nie masz zamiaru korzystać z pomocy dewelopera? Także na to jest metoda.

budowa domu

Autor: FRESH PR
Źródło: FRESH PR

Pozyskiwanie kapitału najlepiej zacząć od banku. Jeżeli jesteśmy osobą, która zarabia znacznie ponad średnią płacę, nie mamy dzieci na utrzymaniu a także żadnych długów, nie będziemy mieć większego kłopotu z dostaniem pożyczki. Jednak od obecnego roku, żeby móc się o nią zacząć ubiegać, potrzebujemy mieć wkład własny, wynoszący przynajmniej dwadzieścia % naszego kredytu. Jeśli nie mamy takiej sumy w gotówce, zawsze możemy zajrzeć do zaskórniaków. Gdyż wszelkiego rodzaju obligacje państwowe, w tym wypadku również wchodzą w grę. Jeśli jednak tego również nie posiadamy, finansowanie inwestycji może się przeciągnąć – skocz. W tym wypadku warto na początku zakupić ziemię, a dopiero później wziąć pożyczkę na budowę domu. Gdyż to własnie grunt będzie wtenczas naszym wkładem własnym.

Jeżeli jesteśmy już na etapie gromadzenia sprzętów i zatrudniania robotników, nadal można pogłowić się, w jaki sposób ubiegać się o pozyskiwanie kapitału z innego źródła, np. z Unii Europejskiej. Organ ten bowiem, bardzo mocno pochwala każdego rodzaju ekologiczne inicjatywy – zerknij. Dlatego jeżeli zainwestujesz w nowoczesne, sprzyjające środowisku rozwiązania, możliwe że zwrócą ci się one w większym procencie. Nie mówiąc już o tym, jak oszczędne są to rozwiązania. Bowiem wodę do swojego kranu będziesz wtenczas czerpał z natury – deszczówka będzie przepływała do specjalnego pojemnika a następnie pompowana do kranów. Z drugiej strony energię elektryczną dostarczy ci słońce, dzięki zastosowaniu lamp solarnych na swoim dachu. Aby możliwe było finansowanie inwestycji ze środków unijnych, musisz uprzednio przeprowadzić odpowiednią dokumentacje budowli.

Gdy decydujemy się na wybudowanie swojego domu, zazwyczaj mamy na ten cel większe lub średnie środki. Jednak pomimo tego, i tak niewiele osób jest w mocy sfinalizować tak drogą inwestycję za gotówkę. Dlatego bierzemy kredyt w banku, a także staramy się o dofinansowanie unijne.