Jakim sposobem powinno się błyskawicznie i prosto zrobić rozliczenie podatku

Arkusz PIT 36 zaprojektowany jest dla osób prowadzących aktywność gospodarczą. Ale nie wyłącznie. PIT 36 musimy wypełniać, w sytuacji, kiedy uzyskaliśmy każdy dochód bez pośrednictwa płatnika. Z zeznania PTI-36 skorzystają osoby, które prowadzą pozarolniczą aktywność gospodarczą, która nie jest rozliczana liniowo ani ryczałtowo, korzystają z kredytu podatkowego, prowadziły rozliczenie na prawach łącznych, działy wyjątkowych wytwórczości rolnych, zajmują się najmem, podnajem, dzierżawę, poddzierżawę względnie podpisując inną umowę o pokrewnym charakterze, opodatkowaną na regułach ogólnych.

Podatki

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Oprócz tego, osiągają przychody poza granicami, lub osiągają profity z znajdujących się za granicą źródeł, osiągają przychody z innych miejsc, z których płatnik nie ma obowiązku płacić podatków, sprzedają nieruchomość, która została nabyta albo zbudowana w latach 2007-2008, również kiedy do rozliczenia dołączamy dochody nieletniego potomka, które nie musi rozliczać się na własną rękę. Blankiet podatkowy PIT 36 za rok 2014 musi być wysłany nie później niż do 30 kwietnia 2015 roku. Brak PIT 36, czyli uchybienie temu terminowi, może skutkować sankcją pieniężną, z tytułu zaniechania obowiązkowego obowiązku podatkowego (odnośnik do www)

Zeznanie PIT 36 pozwala na rozliczenia razem z małżonkiem. W przypadku, w którym jeden z partnerów musi rozliczać się na PIT 37, rozrachunki rodzinne dokonywane jest na PIT 36. Ponadto wypełniając PIT -36, możemy skorzystać z następujących ulg: ulgi prorodzinnej, zniżki z tytułu darowizn, ulgi na Internet (jeżeli w rozliczeniu za rok 2014 wykorzystaliśmy ją po raz pierwszy), ulgi rehabilitacyjnej, ulgi z tytułu kosztów poniesionych na nowe techniki, ulgi abolicyjnej (PITy w 2015). O ulgach wskazane jest pamiętać, ponieważ wykorzystując je mamy możliwość nieco obniżyć nasze zobowiązanie w stosunku do izby skarbowej. Używając programów pit 2014, należy pamiętać, że bezpieczeństwo naszych danych jest najwyższym priorytetem. Dane są przechowywane wyłącznie na osobistym komputerze.