Jaki pit wypełnić, żeby nie mieć problemów ze Skarbówką

Gdy przychodzi czas składania deklaracji podatkowych mamy nietęgie miny. Rozpoczyna się myślenie o tym, który pit mamy wypełnić i jeszcze, jak w ogóle się za to zabrać. Nie wszyscy jesteśmy chce samodzielnie wypełnić wypełnienie PIT-u. Część z nas rzeczywiście nie ma czasu, a część nawet po ośmiokrotnym przestudiowaniu instrukcji nie jest w stanie samodzielnie tego ogarnąć. Choć suma summarum wypełnienie zeznania podatkowego nie jest tak skomplikowane jak wybór właściwego PIT-u. Jeżeli mamy własną działalność gospodarczą to pewnie będziemy musieli wypełnić pit 36.

kalkulator i zwrot podatku

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Ale w tej kwestii dobrze skontaktować się ze swoją księgową lub pójść do Skarbówki i tam uzyskać konieczne informacje. Oczywiście można też odszukać informacje w Internecie i wypełnić odnośnik do strony poświęconej pitom drogą elektroniczną. E-deklaracja podatkowa jest w naszym kraju coraz częściej wybieraną formą rozliczenia się ze Skarbówką.

Rozliczenia w kolejnym roku

Jeżeli chociaż trochę interesujemy się informacjami związanymi z pomysłami polityków, to może słyszeliśmy już, że to Urząd Skarbowy zacznie wypełniać za nas deklaracje podatkowe. Idea dobra dla wszystkich, którzy mieli kłopoty z rozliczeniem się z Urzędem Skarbowym, jednak byłoby to tylko wstępne wypełnienie zeznania. Prawda jest taka, że nie zdejmie z nas samodzielnego wypełnienia i złożenia zobowiązania podatkowego. Tak, więc jeżeli nie lubimy rozliczeń tego typu dobrze byłoby wybrać się do księgowej, albo kogoś z rodziny, kto ma głowę na karku. Zresztą zawsze można skorzystać z programów w Internecie, które uproszczą nam wypełnienie deklaracji i drogą elektroniczną taką deklarację podatkową możemy złożyć. Wystarczy tylko mieć pewność, który pit musi zostać przez nas wybrany. Bo zdarza się i tak, że z wyborem PIT-u wiele osób ma kłopot.

Sporo ludzi jest również poddenerwowanych kolejkami przy składaniu zeznania w Urzędzie Skarbowym. Największym nerwusom poleca się złożenie deklaracji wcześniej, a nie na ostatnią chwilę lub wybranie e-deklaracji. Deklaracja online to czysta wygoda. Otrzymujemy informacje mówiące jak krok po kroku wypełnić zeznanie i za pomocą paru kliknięć składamy nasz PIT przez Internet. Dobrze korzystać z systemu udostępnionego dla wszystkich, którzy nie mają czasu albo po prostu wolą skorzystać z Internetu w tej kwestii.