Jak nasi rodacy zarabiają poza granicami kraju i na jakie przywileje mogą liczyć przebywając na terenie innego państwa

Znalezienie pracy w Polsce nie jest łatwym zadaniem, o czym świetnie wiedzą absolwenci. Zresztą nie tylko oni poszukują dobrze płatnego stanowiska, którego piastowanie, oprócz dochodów czysto pieniężnych, przyniesie także sporą satysfakcję. Jeśli poszukiwania znacząco się przedłużają, to wtedy wiele kobiet myśli o wyjeździe do Niemiec, aby tam zarobkować i rzecz jasna, zamieszkać. Poza tym powodów do zmiany miejsca pobytu jest więcej – dodatkowym impulsem staje się chociażby fakt, że w obcym kraju mieszka już część naszej dalszej familii.

Rozliczenie podatku PIT

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Praca zagranicą bywa o dużo bardziej dochodowa niż w Polsce. Zycie na obczyźnie, a szczególnie w Europie Zachodniej, jest oczywiście droższe niż u nas. Jednakże wysokość zarobków i tak jest wystarczająca, aby żyć na poziomie i posiadać środki pieniężne nie tylko na bieżące wydatki, ale i na wycieczkę za miasto. Pieniądze zyskują parokrotnie na swojej wartości, jeżeli zostaną przesłane do Polski i wymienione na złotówki. W ten sposób Polacy utrzymują swoje rodziny.

W w dni powszednie pracują i mieszkają za zachodnią granicą, a zarobione monety w większości wydają w ojczyźnie. Czasami przyjeżdżają do rodzinnego mieszkania na weekend, a niekiedy pojawiają się tylko na święta. Tak czy owak, z powodu braku widoków na lepszą przyszłość, inne rozwiązania nie wchodzą w grę, a najmocniej cierpią na tym rozdzielone rodziny – powstało nawet takie sformułowanie jak eurosierota, które dobitnie podsumowuje przedstawioną sytuację.

Zwrot podatku z zagranicy pozostaje kolejnym źródłem dochodu pobratymca pracującego w innym kraju. Wysokość otrzymanej sumy bywa uzależniona od kilku czynników. Na pewno zwrot podatku z Irlandii będzie się znacząco różnił od tego przyznanego np. w Holandii. W zależności od danego kraju, trzeba uzupełnić

Księgowość

Autor: Times Square PR
Źródło: Times Square PR

stosowne formularze i załączyć np. deklaracje, gdzie pojawi się informacja o wysokości ewentualnych dochodów w Polsce. Z racji tego, że nie każdy Polak wystarczająco dobrze zna dany język obcy i w związku z tym nie jest w stanie samodzielnie wypełnić blankietu, musi poszukać biuro rachunkowe i w ten sposób zlecić wykonanie wybranych zadań bardziej zorientowanym w temacie osobom. Jak widać zwrot podatku z zagranicy jest bez dwóch zdań opłacalny dla Polaków, lecz trzeba się trochę nachodzić, żeby załatwić wszelkie formalności.

Bywa, że do obcego państwa wyjeżdżają całe rodziny i to ponownie z pobudek ekonomicznych. Malucha można bez trudności zapisać do przedszkola, w razie utraty pracy można liczyć na państwową pomoc, a opieka medyczna bywa świetnie zorganizowana. Zresztą pracujący zagranicą mogą podać wiele innych powodów, dla których przeprowadzka się opłaca.