Dzięki programowi poradzimy sobie z pit-em

Stawki podatkowe oraz sama liczba podatków w naszym kraju jest na tyle duża, że niekiedy nawet specjaliści mają problemy w odnalezieniu się w tym gąszczu przepisów. Dlatego też nie można się dziwić, że zwykli płatnicy na samą myśl, ze czeka ich wypełnianie kolejnych formularzy dotyczących różnych stawek podatkowych, dostają białej gorączki i niekiedy bez pomocy księgowego czy biura rachunkowego trudno się w tych przepisach połapać.

Czy rozliczenie pit-u jest trudne?

Dla wielu osób radzenie sobie z podatkami jest naprawdę trudne. Nie rozumieją oni czym jest na przykład kwota wolna od podatku czy jak obliczyć koszt uzyskania dochodu, dlatego też złożenie samego formularza niejednokrotnie zostawiają na ostatnią chwilę i później w stresie, obawiając się, że się spóźnią, popełniają błędy, które potem muszą poprawiać w tzw. korektach zeznania podatkowego. Mimo wszystko pamiętajmy, że nie zawsze rozliczając nasz pit będziemy musieli prosić o pomoc kogoś kto jest biegły w rachunkach lub zlecić rozliczenie księgowemu albo oddać je do biura rachunkowego. Czasami możemy to zrobić sami, musimy pamiętać, że należy zgromadzić wszystkie niezbędne dokumenty. Co ważne rozliczenie podatku zaczynamy od zsumowania wszystkich naszych przychodów, aby później móc od nich odjąć koszty. Następnie od tego dochodu oblicza się podatek należny, od którego można odliczyć ulgi i pozostałe odliczenia.

podatki

Autor: Anka Albrecht
Źródło: http://www.flickr.com

Elektroniczne rozliczenie

Dla tych wszystkich, którym zależy na czasie i chcą szybko i sprawnie rozliczyć się z fiskusem, powstało wiele programów do rozliczenia podatku dochodowego i obecnie nie musimy już wypełniać żadnych papierowych formularzy, tylko od razu przed komputerem dokonamy takiego rozliczenia z urzędem skarbowym. Wystarczy, że pobierzemy na nasz komputer odpowiedni program przykładowo dowolny program pit 2017 a tam wybierzemy właściwy formularz, na przykład pit 37. Później wszystko w tej elektronicznej aplikacji wypełniamy i następnie możemy już całość przesłać do instytucji skarbowej, celem weryfikacji poprawności wypełnienia naszego zeznania.

Jak widać, niekiedy wystarczy prosty program pit 2017, aby szybko i bezproblemowo poradzić sobie z podatkiem pit.