Do jakich organizacji pozarządowych trafi w nadchodzącym roku 1% podatku, który osoby fizyczne mogą przekazać wypełniając zeznanie podatkowe

Organizacje pozarządowe albo inne instytucje charytatywne nie są w stanie w pełni wypełniać sformułowanej w statucie misji, jeżeli nie dostaną wsparcia od osób prywatnych, jak również od zarządców przedsiębiorstw czy różnego rodzaju zakładów. O ile indywidualni darczyńcy najczęściej pozostają w cieniu, to altruiści ze świata międzykontynentalnych interesów czynią z filantropii skuteczne narzędzie marketingowe. Firma, która angażuje się w społeczne dzieła, jest postrzegana jako uczciwy partner.

jak rozliczyć podatki

Autor: Jacob Edward
Źródło: http://www.flickr.com

A dla organizacji charytatywnych liczą się przede wszystkim określone pieniądze, bo bez nich sprawne funkcjonowanie danej placówki byłoby zagrożone, a realizacja założonych celów nierealna. Każda wspomniana instytucja stara się, aby jak najwięcej pieniędzy zasiliło jej konto. Stąd sporo stowarzyszeń przypomina podatnikom o swoim istnieniu już na początku danego roku podatkowego, a niekiedy zarządcy inwestują również w reklamę w telewizji bądź radiową. I na pewno nie inaczej będzie w nadchodzącym roku – każdy beneficjent planuje przekonać tych szarych obywateli, żeby wypełniając pit 2016 online bądź rozliczając się w konwencjonalny sposób, czyli uzupełniając druk w wersji papierowej, równocześnie przekazali 1% podatku na konkretną placówkę – odnośnik do artykułu.

A wykaz organizacji charytatywnych uprawnionych do otrzymania takiego dofinansowania jest długi.Na wstępie trzeba byłoby powiedzieć o stowarzyszeniach, które pomagają dzieciom, tak tym mającym ledwie parę miesięcy, jak i tym prawie pełnoletnim – Dzięki pieniądzom pozyskanym od płatników uczniowie podstawówek, jak i licealiści z ubogich rodzin mogą wyjechać na wakacje lub ferie. Pomoc trafia również do utalentowanej młodzieży czy ośrodków sportowych, w których trenerzy szkolą nawet przyszłych olimpijczyków. A kiedy ktoś nie ma czasu na to, by szukać stosownego numeru KRS, to warto pamiętać, że wartościowy program pit 2016 poda obowiązujący wykaz placówek upoważnionych do otrzymania tego typu pomocy.

jeden procent podatku

Autor: Megan
Źródło: http://www.flickr.com

Chociaż wiele stowarzyszeń pomaga dzieciom bądź studentom, to odnajdziemy na wzmiankowanych listach również ośrodki pomagające dorosłym, a szczególnie tym, którzy walczą z nowotworami piersi lub płuc, chorobami XXI wieku czy niosą pomoc osobom w sędziwym wieku (zobacz A poza tym funkcjonują też w Polsce placówki ratujące chore zwierzęta. Jak udowodniliśmy, rejestr instytucji już teraz jest niemały, a jeszcze niepełny, ale każdy, kto ma dostęp do sieci i planuje wypełnić pit 2016 online, czyli przez internet, ten bez trudu zapozna się ze wspomnianą listą, bo jest zamieszczona na co najmniej kilku stronach internetowych.