Dla kogo został przyszykowany pit 36?

Gdy zbliża się okres rocznych rozliczeń, musimy wiedzieć jaki pit wypełnić, tak aby wszystko się zgadzało, żeby w prawidłowy sposób pokazać wszystkie nasze przychody oraz uniknąć konieczności złożenia korekty.

na sronie Pitax

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Rodzajów pitów jest niesamowicie sporo, więc trzeba wyszukać rzetelnych informacji w internecie, a jeśli tam ich nie odnajdziemy, to wciąż możemy w urzędzie skarbowym spytać o to, który pit musimy wypisać, zwłaszcza że ma szansę się okazać, iż powinniśmy tych pitów oddać parę i każdy odmienny. Dlatego wszystkie wątpliwości powinniśmy jak najprędzej rozwiać, by nie popełnić błędu oraz nie być przymuszonym do spędzenia większej liczby czasu nad takim rozliczeniem.

Dla kogo jest pit 36?Gdy mieliśmy działalność pozarolniczą, która była opodatkowana na zasadach ogólnych, wynajmowaliśmy lub dzierżawiliśmy coś, albo część naszych zarobków jest z zagranicy, to właśnie my musimy wypełnić PIT 36 – wypełnij, i złożyć go w odpowiednim urzędzie skarbowym. Okazuje się to tym istotniejsze, że te dochody będą się łączyły z innymi naszymi dochodami, a zatem niezłożenie takiego pita będzie traktowane jako ukrywanie dochodów. Gdy boimy się, że nie będziemy potrafili właściwie samodzielnie wypisać takiego dokumentu, to trzeba poszukać księgowej, która podejmie się takiego zlecenia, lub udać się po pomoc do właściwego urzędu skarbowego, gdzie też uzyskamy taką rzetelną poradę oraz przy okazji będziemy mieli szansę objaśnić wszystkie nasze wątpliwości. Jak zawsze najistotniejsze istnieje tu to, żeby wszystkie dane wpisać w odpowiednie rubryki, bo wtenczas wszystko będzie się sumowało.

Nie zostawiajmy tego na ostatnią minutęNie zostawiajmy rozliczenia na ostatnią chwilę, ponieważ wtedy w pośpiechu może się okazać, że zrobimy jakiś błąd. Lepiej to wszystko zrobić prędzej, na spokojnie, a w razie niejasności należy je natychmiast wyjaśniać aniżeli liczyć, że być może się uda i mimo wszystko wypiszemy wszystko tak jak musimy.