Z jakiego powodu dobrze wybrać rozliczenie online

Co roku każda osoba, która ma określony dochód, który przekracza około trzech tysięcy złotych w ciągu dwunastu miesięcy, ma obowiązek złożyć zeznanie podatkowe w Urzędzie Skarbowym. Niestety na lekcjach nikt nie powiedział nam jak wypełniać PIT-y, ani nie mówił nam, czym grozi niewywiązanie się z tego obowiązku.

Rozliczenia online

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Tak, więc po szkole nijak nie mamy przygotowania do prawdziwego życia, za to potrafimy pięknie recytować wiersze i potrafimy dodawać i odejmować w zakresie tysiąca. Tak, więc osoby, które chciałyby wiedzieć więcej idą na studia, a najbardziej ogarnięte wybierają takie studia, żeby po nich mieć pracę. Do takich zawodów, które zawsze będą miały zajęcie należy księgowa i tu uwaga, nie trzeba kończyć studiów wystarczy kurs. Księgowe właśnie w czasie rozliczania się z Urzędem Skarbowym mają dużo zajęcia. Wychodzi, więc na to że rozliczenie pit dla wielu osób to czarna magia. Co ciekawe Urząd Skarbowy pozwala na skorzystanie z rozliczenia on-line. Na odpowiedniej stronie mamy pokazane jak krok po kroku wypełniać e-deklaracje. Jednak zdarza się i tak, że nawet e-deklaracje wypełniane są przez księgowych. Jeżeli, więc mamy już księgowego to przy rozliczeniu wybierzmy drogę elektroniczną, by oszczędzić czas sobie i innym.

Powinniśmy zajrzeć na portal podatkowy.
Ministerstwo Finansów stara się w jakikolwiek sposób uprościć życie przeciętnego Kowalskiego i tworzy wraz z odpowiednimi organami system umożliwiający elektroniczne złożenie deklaracji podatkowej do Urzędu Skarbowego. Jednak Zwykły Kowalski widzi w tym podstęp i nadal bardzo często korzysta ze standardowego stania w kolejce, by przekazać Skarbówce swój pit. A przez portal podatkowy, jak choćby możemy szybko wypisać odpowiedni pit i niczym się nie przejmować.

Rozliczenia PIT przez internet

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście, gdy wybieramy wypełnienie PIT-u on-line za pierwszym razem, to możemy mieć jakieś obawy. Jednak z każdym następnym wypełnionym polem te obawy zaczną znikać i ucieszymy się, że skorzystaliśmy z elektronicznego przesłania zeznania podatkowego, bo zaoszczędziliśmy dużo czasu i nerwów (zobacz opinie zeszłorocznych użytkowników link). Tak, więc zamiast w tym roku znowu wyczekiwać w kolejce i pod nosem złościć się na opieszałość urzędników, może nareszcie zaczęlibyśmy korzystać ze stworzonych dla nas udogodnień. Wiadomo, że zawsze znajdzie się grupa osób, która z pewnych względów nie może wypełnić deklaracji przez Internet. Ale pozostali podatnicy powinni w końcu zrobić krok do przodu i postawić na nowoczesne rozwiązanie.