W jaki sposób sprawnie odrobić konieczny obowiązek względem urzędu skarbowego czyli jak wysłać pit za 2014.

Pierwsze miesiące w roku to okres, gdy każdy z pracujących obywateli musi się rozliczyć z urzędem skarbowym. Ustalono, że czas ten mija z dniem trzydziestego kwietnia, jeśli będzie to sobota lub niedziela to jest przesuwany na kolejny dzień roboczy. Należy dobrze pamiętać o tym istotnym obowiązku, bo jego brak może zakończyć się poważnymi kłopotami.

polski banknot

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com

Kary za brak złożenia zeznania w terminie są dość dotkliwe, a przede wszystkim będzie się trzeba tłumaczyć z tego przed urzędem skarbowym, co do spraw przyjemnych i miłych raczej nie należy. Z tego też powodu w ostatnich dniach kwietnia w mediach jest bardzo dużo informacji przypominających o tej powinności, i jeśli ktoś będzie miał z tego tytułu jakieś kłopoty to tylko i wyłącznie na swoje wyraźne życzenie.

Pit za 2014 rok składać można obecnie na kilka różnych sposobów. Najlepszą metodą będzie przesłanie pitu za pomocą poczty, wówczas można to zrobić w ostatni możliwy dzień, a za moment złożenia deklaracji będzie uważana data stempla na kopercie. Można również zanieść go samemu, jeżeli ktoś będzie niedaleko mieszkał, to może to być również dobre rozwiązanie. Trzecią opcją będzie wypełnienie złożenia przez internet, obecnie coraz więcej osób korzysta z tej możliwości. Najnowsze wiadomości: PIT za 2014.

Policz swój podatek wcześnie – otrzymasz zwrot podatku zdecydowanie szybciej niż inni – to w końcu nic trudnego!

Samo policzenie zeznania w przypadku osób, jakie tylko pracują i nie będą miały jakiś nietypowych odliczeń czy dochodów jest dość łatwe. Od pracodawców otrzymuje deklarację, w której wykazane są zarobione kwoty, i w praktyce wystarczy je tylko przepisać do swojego zeznania, wypełnić dokładnie dane kontaktowe i wysłać zeznanie. Dla poszukujących informacji: .

Kredyt

Źródło: http://pixabay.com

Obecnie odliczeń jest bardzo mało, więc ich policzenie również nie należy do rzeczy trudnych. Najbardziej popularna jest ulga na dzieci, jest to dziś nieco więcej niż tysiąc złotych na każde z dzieci. Jeżeli ktoś nie chce samodzielnie walczyć z cyferkami, to skorzystać może z jednego z kilku programów do wypełnienia zeznań, który sam policzy wszystkie kwoty na zeznaniu.