W jaki sposób rozliczyć PIT przez Internet?

Jednym z niebywale wygodnych sposobów na złożenie zeznania rocznego jest uzupełnienie PIT-u na drodze internetowej. Przy skorzystaniu ze stworzonych specjalnie do tych zamiarów programów, wszystko będzie o wiele łatwiejsze. W jaki sposób w takim razie rozliczyć się wykorzystując do Internet?

portal dla podatnika

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim musimy znaleźć odpowiedni portal podatkowy, z którego pobierzemy niezbędny program. Takich serwisów jest naprawdę sporo, więc nie będziemy mieć trudności ze znalezieniem odpowiedniego. Najlepiej jest wybierać programy ze sprawdzonych witryn, aby posiadać dostęp do wszystkich ich możliwości. Po ściągnięciu zabieramy się za jego instalację, która przebiega szybko. Operacja nie jest zawiła – wystarczy kierować się podanymi wskazówkami, zaakceptować licencję oraz wybrać miejsce na dysku, w którym ma się znajdować. Program ma uruchomić się automatycznie, jeżeli nie – klikamy we właściwą ikonę. Jak się nim posługiwać? W pierwszym etapie najczęściej zaznaczamy czy rozliczamy się samemu, czy z małżonkiem.

Musimy także zaznaczyć, jeżeli samotnie wychowujemy dziecko, potem zaś przechodzimy do wypełniania danych osobowych. Podajemy imię oraz nazwisko, swój numer PESEL, datę urodzin, jak również nazwę urzędu i adres, w jakim zlokalizowana jest jego siedziba. Programy sugerują zawartość, starczy wpisać początek wyrazu, np. część miejscowości. W dalszej kolejności trzeba wpisać swoje wynagrodzenie i zaznaczyć możliwe ulgi. W programie można również podać na konto której fundacji chcielibyśmy wysłać 1 procent swojego podatku. Nie zapominajmy o tym, ponieważ w łatwy sposób można wesprzeć osoby, jakie tego potrzebują. Program samodzielnie dokonuje wszystkich potrzebnych wyliczeń, toteż nie powinniśmy się martwić o popełnianie błędów. Co istotne, uzupełnione zeznanie możemy przesłać od razu do Urzędu Skarbowego bądź wydrukować dokument. Takie programy są bardzo łatwe i niebywale wygodne.

Rozliczanie PIT 2014 online to świetny sposób, by szybko wysłać rozliczenie do US – . Nie tylko unikniemy kolejek, ale również wszystko zrobimy z fotela we własnym domu. Nie będziemy musieli jechać do Urzędu, marnując czas na korki oraz niepożądany stres. Dobrze jest skorzystać z zaprezentowanej możliwości, a z pewnością posłużymy się tym sposobem w każdym kolejnym roku i jeszcze nieraz docenimy niniejsze walory.