Rozkwit technologii to szansa czy zagrożenie? Jak podejść na spokojnie i bez uprzedzeń do tej tematyki?

Z roku na rok jesteśmy na innym etapie w wielu kwestiach. Odnosi się to do kwestii osobistych czy zawodowych, lecz również naszej roli w społeczeństwie. Nie jest to dziwne, gdyż obecnie żyjemy w mało pewnych czasach, w których nie jesteśmy w stanie być pewni wielu kwestii. Całe szczęście zawsze, kiedy jest ciężko to nie w każdej kwestii. Tak możemy powiedzieć o współczesnych, niepewnych czasach, jakie jakby na przekór zapewniają sporo możliwości.

rozliczenia O czym właściwie mówimy? Przede wszystkim o technologii. Wystarczy spojrzeć, ile możliwości nam zapewnia. To że jesteśmy w stanie korzystać z internetu i załatwiać sporo spraw nie opuszczając nawet z domu, to jedynie wierzchołek góry lodowej. Ta odmiana jest po prostu systemowa, bo zmieniło się nasze podejście do wielu pozostałych dziedzin życia. Każdy kto wspomina długie [TAG=kolejki

Autor: Rick KT
Źródło: http://www.flickr.com

w Urzędzie Skarbowym może obecnie odetchnąć z ulgą, gdyż wiele tych spraw jesteśmy w stanie załatwić przez internet – . Takim przykładem jest elektroniczne rozliczenie pit, ale nie tylko.

Tak się jednakowoż składa, że w największej ilości przypadków odczuwamy ulgę, kiedy możemy łatwiej załatwić sprawy typowo urzędowe, elektroniczne rozliczenie pit jest więc ogromnym ułatwieniem. Właściwie to wszystko jest zależne od zaawansowanej technologii, gdyż jak nie spojrzeć na dane zjawisko to od razu mamy odniesienie do najnowszych osiągnięć. Jak się odmieniły nasze relacje międzyludzkie?

Niby wszystko jest jak dawniej, ale to rzeczywiście błędne myślenie. Kiedyś mieliśmy kilku znajomych, bo trudno było utrzymać kontakt z większą grupą ludzi, a aktualnie? Dzisiaj mamy wielu znajomych, chociaż niektórych nawet odpowiednio nie poznaliśmy. Stąd też jest wielu wrogów tego typu relacji mówiąc, iż nie są one autentyczne.

Rozliczenia online

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

Coś w tym jest, ale w sumie nie z każdym możemy się zaprzyjaźnić. Dalej można mieć paczkę znajomych, a jednocześnie więcej znajomych, to bardziej znaczne możliwości w zakresie pomocy. Kiedyś to reklama namawiała nas do kupna czegoś, obecnie zapytanie o zdanie znajomych i to działa, bo rekomendacje mają wielką moc. Zauważają to firmy, jakie lokują coraz większe pieniądze w promocję w social media. Z drugiej strony, technologia owszem, ale istnieje również inny kłopot. Jak za nią nadąży? To kwestia na inny artykuł.