Pokazujemy, w jaki sposób wysłać PIT 37 przez internet

Chyba każdy z nas dobrze powinien zdawać sobie sprawę z tego, że co roku trzeba rozliczyć zeznanie podatkowe. Każdy, kto zarobił co najmniej złotówkę ma obowiązek wyliczenia się z urzędem skarbowym – w przeciwnym wypadku z pewnością nie można liczyć na pobłażanie organów podatkowych.

podatki

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com

Dzisiaj na szczęście można rozliczyć zeznanie podatkowe przez Internet, co z pewnością jest bardzo wygodne dla chyba wszystkich podatników – nie a już konieczności stania w wielkich kolejkach do urzędu skarbowego. Jeśli Ty także chcesz zaoszczędzić trochę czasu i nerwów, wtedy również powinieneś przesłać swojego PIT-a przez Internet. Dzisiaj dostępnych jest tak dużo różnego rodzaju programów umożliwiających wypełnienie zeznania podatkowego, że z pewnością nie będziesz miał najmniejszych trudności (pit 2015 – informacje i porady). Jeśli jesteś zatrudniony na umowę o pracę u jednego pracodawcy, wtedy cała sprawa jest banalnie prosta – wystarczy, że na sowim zeznaniu podatkowym wpiszesz konkretnie te wszystkie informacje, które będą zamieszczone na druku PIT, który otrzymasz od pracodawcy. Sytuacja komplikuje się nieco bardziej w przypadku osób, które pracują dla kilku zakładów, najczęściej na umowę zlecenie lub o dzieło. Wówczas będziesz miał obowiązek wypełnić PIT-37, który jest nieco bardziej skomplikowany. Kiedy ten przypadek dotyczy zatem Ciebie, wtedy z pewnością powinieneś spośród wszystkich programów wybrać właśnie ten, który pozwala wypełnić PIT 37 online.

Jeśli nie jesteś pewny, w jaki sposób rozliczyć swój PIT, wtedy dobrym pomysłem będzie poradzenie się księgowej. Wprawdzie programy do rozliczania PIT-ów zazwyczaj wyposażone są w czytelną instrukcję, jednakże o ile potrafimy policzyć wysokość dochodów oraz wysokość należnego podatku, o tyle wielki problem potrafią sprawić nam różnego rodzaju ulgi i zwolnienia. Kiedy tylko możemy odliczyć coś od podatku, wtedy kategorycznie powinniśmy korzystać z takiej możliwości. Jeżeli jednakże nie jesteś pewien, czy w danym wypadku zwolnienie Ci się należy, lepiej nie wykazywać tego w zeznaniu podatkowym. Jeśli nie jesteś pewien, w jaki sposób konkretnie wypełnić PIT, wówczas na pewno powinieneś zwrócić się do księgowej – to może pozwolić uniknąć Ci wielkich problemów (zobacz więcej Lepiej będzie wydać nieco pieniędzy na poradę księgowego niż później przez swoją nieuwagę wplątać się w problemy z urzędem skarbowym.