Najwyższy czas rozliczeń z US

Początek każdego roku, to gorący czas rozliczeń z US. Od płatności podatków nikt nie ucieknie, rozliczyć się należy, a najprościej uczynić to z oprogramowaniem do rozliczeń. Program pit 2015 to znakomite narzędzie do szybkiego obliczenia podatku. Dostępne są każde możliwe formularze razem z załącznikami.

podatki

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Wystarczy wyłonić konieczny blankiet, a aplikacja w przejrzysty sposób przeprowadzi przez następne strony. Bardzo znaczący jest też fakt, że program w pełni współpracuje z zeznaniami Ministerstwa Finansów, co dopuszcza na efektywną wysyłkę rozliczenia. Oprogramowanie posiada również mechanizmy weryfikacji, dzięki którym automatycznie wyłapuje omyłki popełnione przez użytkownika, a również mechanizm kopii zapasowej, który uratuje nas przed utratą niezapisanych dokumentów.
Program pit 2015 jest w stanie wykorzystać ktokolwiek, wystarczy uwiecznić aplikację na dysku swojego komputera i włączyć instalator, a w następnej kolejności postępować zgodnie z pokazującymi się na ekranie meldunkami. Aplikacja w prosty sposób pomoże zapełnić także załączniki do właściwych formularzy. W załącznikach potrącamy wszelkie przysługujące ulgi. Zazwyczaj potrącane są ulgi prorodzinne, gdyż większość rodzin posiada dzieci.


[IMG=1312/52b2fda8cba31___flickr_11322953266.jpg|R|W=200|ALT=więcej na

Mąż i żona podlegają oddzielnemu opodatkowaniu od uzyskiwanych dochodów, ale zgodnie z ustawą, mogą razem rozliczyć się z US, jeśli przez cały rok, jaki chcą wspólnie rozliczyć, byli w związku małżeńskim i wiązała ich wspólność majątkowa, a żadne z nich nie było opodatkowane liniowo, ryczałtem, lub kartą podatkową. Takie wyjście najbardziej opłaca się parom, gdy jedno z partnerów nie osiąga przychodów wcale, lub jego dochody są bardzo małe, a drugie zalicza się już do wyższego progu podatkowego i musiałoby uiścić 32 proc. podatku od nadwyżki ponad 85 528 zł. Przy wspólnym rozliczeniu, sumę dochodów dzieli się na połowę, od jakiej oblicza się podatek, a potem osiągniętą kwotę mnoży się razy dwa.
Dzięki temu, że zaistniał program pit 2015 – rozliczenia pitów, każdy może wyliczyć podatek na własną rękę, nie płacąc nikomu za usługę. Program jest tak czytelny, że każdy sobie z nim poradzi.