Mamy szansę zaoszczędzić wiele czasu przez rozliczenie pit online

Jeszcze całkiem niedawno chcąc zostawić w urzędzie skarbowym swój pit, musieliśmy liczyć się z tym, że będziemy musieli czekać w sporych kolejkach, aż panie w okienkach przejrzą wszystkim czy ich pity są wypisane we wszystkich niezbędnych miejscach, i zatwierdzą ich odbiór. Na szczęście wraz z rozbudową technologii proponowana nam jest opcja dzięki której rozliczenie pit online ma szansę się odbywać. Działa to w ten sposób, że wypełniamy nasz pit na komputerze, w specjalnym programie, a potem zamiast opcji drukuj, wduszamy przycisk wyślij oraz już nasz pit znajduje się na komputerze w odpowiednim urzędzie skarbowym, a u nas pojawia się zatwierdzenie dokonania tej czynności.

Taka możliwość jest niesamowicie fajna, gdyż mamy szansę wysłać pit w dogodnej dla nas godzinie, nawet nocą i nie musimy się urywać z pracy w celu jego oddania. Z drugiej strony panie pracujące w urzędzie nie muszą obsługiwać tak długich kolejek, a dane które od razu pojawiają się na ich komputerach dużo łatwiej jest przenieść do właściwych baz danych.

Nie musimy przesyłać go osobiście

Rozliczenie podatku PIT

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba wiedzieć, że opracowanie pita w programie komputerowym i jego dalsze wysłanie za pomocą online, nie wiąże się z najmniejszymi kosztami, bo program ten możemy uzupełnić za darmo na stronie , a przesłanie go przecież nic nas nie kosztuje. Ale co robić, jeżeli nie wypełniamy pita samodzielnie, czy wtedy jesteśmy skazani na jazdę do urzędu, w celu jego oddania? Nic bardziej mylnego, taki pit ma szansę za nas przesłać osoba, która go dla nas wypełniała, wystarczy że później dostarczy nam tylko zatwierdzenie wykonania tej czynności, tak byśmy je mieli, gdyby okazało się, że urząd skarbowy gdzieś przegapił nasz dokument. Nie ma znaczenia kto go wysyła i nie ma obowiązku osobistego wysyłania go, najważniejsze jest tu to, by na czas doszedł on do urzędu – przejdź do rozliczenia online.

Nie jest tutaj niezbędny żaden podpis elektroniczny

Gotówka

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Tego rodzaju możliwości przesyłania pism online są wspaniałym rozwiązaniem dla osób zapracowanych, bo mogą one to zrobić w dogodnym dla siebie czasie, nie zwalniając się z pracy, ani nie zmieniając swoich planów, gdyż przesłać ten dokument mogą nawet w nocy. Kiedy zakładamy, że nie możemy wysłać w ten sposób własnego rozliczenia, gdyż nie posiadamy podpisu elektronicznego, to powinniśmy powiedzieć, że nie jest on tutaj potrzebny, gdyż urząd sam jest w stanie zweryfikować podane przez nas informacje oraz potwierdzić autentyczność naszego rozliczenia. Przez to właśnie mówi się, że przesyłanie rozliczenia w ten sposób, jest ogólnie dostępne i każdy nie tylko ma szansę, lecz nawet powinien z tego skorzystać.