Już nie musisz chodzić do Urzędu Skarbowego, jest możliwość szybko a także bezpiecznie rozliczyć się z podatku przez sieć.

Osoba prowadząca działalność gospodarczą, w terminie do 30 kwietnia, ma obowiązek składania, we właściwym dla swojego miejsca zamieszkania Urzędzie Skarbowym, rocznego bilansu. W rozliczeniu PIT 2014 , wypełnionym stosownie z ustalonymi przepisami wzoru, powinny zostać wykazane uzyskane w przeciągu roku dochody objęte bezzwrotnym świadczeniem na zasadach szczególnych.

W oświadczeniu trzeba zapisać wysokość podatku dochodowego, oraz wiadomość o zapłaconych do urzędu skarbowego przedpłatach na należność podatkową – jeżeli takowe zaistniały.

Elektroniczne rozliczanie PIT

Autor: „PictureYouth”
Źródło: http://www.flickr.com

Już nie musisz chodzić do Urzędu Skarbowego, jest możliwość szybciutko a także bezpiecznie rozliczyć się z podatku przez sieć. Nie musisz niczego ściągać czy też instalować niepotrzebne programy na własny komputer, musisz posiadać tylko dostęp do Internetu gdzie wypełnisz i złożysz zeznanie podatkowe Pit 37 online! Najprostszą formą składania deklaracji jest wręczenie go w okienku odbiorczym fiskusa. Niewykluczone jest także przekazanie informacji formą opcjonalną. Powszechne zrobiło się wypełnianie informacji w formie druku elektronicznego od razu do Urzędu Skarbowego złączone z uzyskaniem urzędowego poświadczenia otrzymania.

Złożenie zeznania Pit 37 online za pomocą sieci nie oczekuje posiadania e-podpisu. Badanie podatnika przeprowadza się przy udziale pięciu elementów personalnych dotyczących podatnika: NIP albo numer PESEL – w zależności od podatnika, imię (pierwsze), nazwisko, data urodzenia, kwota przychodu uwidoczniona w oświadczeniu lub rocznym zsumowaniu nadpłaty za rok podatkowy o dwa lata wcześniejszy niż rok, w którym jest składany formularz elektroniczny. Wysłanie Pit 37 online (druk Pit 37 online) to nieskomplikowany, szybki, bezpieczny sposób na roczne rozliczenie podatkowe. Dodatkowo, rozliczanie PIT przez internet, nie przysparza zbędnych formalności i wydatków. Przez to mamy także gwarancję prawidłowego wypisania druku ze wszystkimi załącznikami.