Jakim sposobem wypełnić pit z dochodów pozyskanych na irlandzkich ziemiach?

Jeśli pracowaliśmy poza granicami Polski to, również możemy starać się zwrot podatku. Nie zapominajmy o tym. Warto wiedzieć, że możemy się rozliczyć w kraju, w którym pracowaliśmy – czyli będąc tam lub w swojej ojczyźnie.

Moneta euro

Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com

Wszystko tak naprawdę zależy od prawa kraju, gdzie przyszło nam pracować. Jeżeli chodzi o zwrot podatku z Irlandii (zwrot podatku z zagranicy na to sytuacja wygląda następująco możemy odzyskać podatek nawet do czterech lat wstecz i co istotne rozliczenie z urzędem w tamtym kraju nie spowoduje kłopotów przy rozliczaniu z polskim Urzędem Skarbowym w następnych latach. Wszelkie informacje dotyczące kwoty, jakiej możemy się spodziewać zapisane są w dokumencie, który otrzymujemy na koniec naszej pracy od irlandzkiego szefa. Wiadomo, że, jeśli chodzi o dokładne informacje to trzeba podejść indywidualnie do każdej osoby. Tak jak w naszym państwie przy rozliczaniu się z podatku, tak też w Irlandii wszystko zależy od tego ile konkretna osoba ma nadpłaconych składek, jak długo pracowała i na jakich warunkach była zawarta umowa. Jednak, jeżeli zdaje nam się, że takie upominanie się o zwrot podatku w innym kraju zdecydowanie nas przerośnie, to powinniśmy skorzystać z oferty firm, które będą w stanie odzyskać za nas nasze środki. Oczywiście będziemy musieli zapłacić taką usługę. Ale, jeśli okaże się, że pieniądze są duże, to możemy sobie pozwolić na tego typu wsparcie.

Odzyskiwanie podatku od naszego zachodniego sąsiada

Kilka monet

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

W chwili, kiedy zależy nam na otrzymaniu zwrotu podatku spoza granic naszego kraju trzeba mieć wszystkie dokumenty, które upoważniają nas do starania się o zwrot podatku z Niemiec (szerzej dowiesz się gdy chodzi o praca na terenie niemiec – zwrot podatku klikając ten odnośnik). Wiadomo, że istotne jest, to czy praca była legalna. Jeżeli nie było żadnych umów to na pewno nie dostaniemy żadnych pieniędzy.

Tak, więc jeżeli praca była legalna to możemy dostać zwrot podatku nawet o pięć lat w tył. Z tego powodu nie musimy się denerwować, że z powodu jakiś zawirowań życiowych, pieniądze przepadną po kilkunastu miesiącach. Oczywiście nie każdy znajdzie czas, by się tym zająć. Dlatego powstały firmy, które oferują odzyskanie podatków ludziom, którzy już powrócili do Polski i nie mają powodów by wracać do naszych zachodnich sąsiadów. Warto zainwestować w takie usługi, jeśli chcemy odzyskać należne nam kwoty, a sami nie jesteśmy w stanie się za to właściwie zabrać.