PIT online – czyli jak błyskawicznie uporać się z obowiązkiem, który jest bolączką wielu obywateli naszego kraju?

Współcześnie niesłychanie wiele osób pozytywnie ocenia możliwości płynące z korzystania z sieci. Wynika to w pierwszej kolejności z tego, że dzięki dostępowi do informacji mamy sposobność do niebywale szybkiego rozwiązywania problemów oraz uporania się z nimi znacznie szybciej niż kiedykolwiek w przeszłości. To powoduje, że pragnąc na przykład rozwiązać trudności z rozliczeniem podatkowym i poradzić sobie samodzielnie, należy korzystać z takich rozwiązań jak PIT Online.
Read More »

Co teraz możemy zrobić bez opuszczania mieszkania?

Czasy współczesne przyniosły wiele ułatwień. Bez opuszczania domu możemy dzisiaj robić naprawdę wiele rzeczy – rozpoczynając od edukacji, troski o zdrowie, a na zakupach skończywszy. Nowe media sprawiły, iż żyje się wygodniej. Za sprawą szybkiego rozwoju internetu człowiek ma możliwość uczyć się, pracować, zrobić zakupy, płacić należności, plotkować z przyjaciółmi a nawet szukać sobie drugiej połówki bez wychodzenia z domu.
Read More »

Platformy internetowe ułatwiające załatwianie codziennych obowiązków.

W ostatnim czasie powstało sporo platform do realizacji wielu różnych zadań w internecie. Wiele z nich naprawdę usprawnia życie i odhaczanie spraw z życia codziennego.Idealnym sposobem wykorzystania potencjału internetu jest rejestracja przez stronę www na zajęcia na uczelni. Dzięki niej nie ma kolejek do rejestracji, a studenci z dalszych miejscowości nie muszą przyjeżdżać wyłącznie po to, aby zapisać się na zajęcia w-fu lub zajęcia języków obcych.
Read More »

Rozliczenie z fiskusem – obowiązek każdego, kto osiąga dochód. Dowiedź się, jak bez problemów rozliczyć się z Urzędem Skarbowym

Każdy, kto jest zatrudniony legalnie ma konkretne obowiązki. Do tych, które bez wątpienia są naprawdę ważne zalicza się rozliczenie z Urzędem Skarbowym. Zapomnienie o tym obowiązku to mnóstwo kłopotów. Na szczęście obecnie rozliczenie PIT możliwe jest za pomocą Internetu – błyskawicznie, sprawnie i bez konieczności wizyty w urzędzie.
Read More »

Kiedy może wystąpić niedopłata podatku?

Początek roku to czas kiedy powinniśmy zabrać się za rozliczenie podatku. Spełniając swój obowiązek złożenia zeznania PIT często liczymy na otrzymanie zwrotu napłaconego podatku, który zasili na przykład budżet na wakacje. Jednakże niekiedy możemy się rozczarować i zamiast otrzymać zwrot będziemy musieli jeszcze dopłacić.
Read More »

Kiedy obowiązuje PIT-38?

Kiedy następuje obowiązek rozliczenia PIT-38? Do kiedy należy złożyć zeznanie? Czy formularz trzeba wypełnić samodzielnie? Poniżej przedstawiamy garść informacji na temat zeznania PIT-38.
Taką deklarację powinni złożyć wszyscy, którzy w 2016 roku osiągnęli prywatne przychody (poza działalnością) z podanych tytułów: objęcia udziałów (akcji) w spółkach mających osobowość prawną bądź wkładów w spółdzielniach w zamian za wkład niepieniężny w innej postaci aniżeli przedsiębiorstwo czy jego część, a ponadto odpłatnego zbycia – udziałów w spółkach mających osobowość prawną, papierów wartościowych, pożyczonych papierów wartościowych (sprzedaż krótka), pochodnych instrumentów finansowych lub realizacji praw z nich wynikających.
Read More »

Z jakich programów możemy korzystać?

Dawniej rozliczenia roczne mogły być wypełniane tylko przez profesjonalistów, którzy posiadali odpowiednią wiedzą w tym temacie, a co się z tym wiąże, którzy wszystko potrafili zrobić sami, na papierowym formularzu. Obecnie tego typu rozliczenie może wypełnić każdy obywatel, nawet jeśli ta wiedza jest u niego tylko podstawowa. Wówczas wystarczy, że zaopatrzy się w odpowiedni program, […]

Read More »

Samodzielnie sprawdź rozliczenie PIT

Jeżeli zdecydowaliśmy się na samodzielne wypełnienie rozliczeń rocznych i wykazanie naszych dochodów z zeszłego roku, oraz podatku, który powinniśmy wówczas wpłacić, to z pewnością chcemy mieć pewność, że wszystko zostało przez nas odpowiednio wypełnione i nie będziemy musieli się obawiać wezwania do złożenia korekty. To właśnie sprawia, że coraz więcej osób poszukuje sposobu, na sprawdzenie […]

Read More »